Sürücü Kursları Rehberi

2021 Yeni Ford Bronco Sport Özellikleri Açıklandı

ABD’li otomobil firması Ford, firmanın SUV sınıfını son derece renkli bir hale getirecek olan yeni araçları ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. 2021 yeni Ford Bronco Sport bütün özellikleri ile kamuoyuna sunuldu ve aracın son derece şehirli ve kompakt gözükmesine rağmen arazi için de başarılı sonuçlar vereceği bir gerçekmiş gibi gözüküyor.

2021 Yeni Ford Bronco Sport Özellikleri

Aracın 2 farklı motor seçeneğinin olduğundan bahsetmek lazım. Giriş seviyesi olarak 1.5 litre EcoBoost üç silindirli motoru 181 beygir gücünde ve 257 Nm tork gücü üretiyor. Daha güçlü bir motor isteyen sürücüler 248 beygir gücündeki 2.0 litre EcoBoost dört silindirli motoru da tercih edebiliyorlar. Bu motorun ürettiği tork değerinin ise 373 Nm olduğu görülüyor. Ayrıca daha güçlü olan motor seçeneğinde kullanıcılar SelectShift sistemine ve vites kulakçıklarına da sahip olabiliyorlar.

2021 Yeni Ford Bronco Sport Kokpiti

Tıpkı motor seçenekleri gibi donanım sistemleri de tercihen değişebilen yeni Ford Bronco Sport, 5 farklı donanım ile birlikte sürücülerin beğenisine sunuluyor. Giriş seviyesinde anahtarsız giriş ve çalıştırma gibi özellikler yer alırken seviye yükseldikçe karşımıza ısıtmalı ve elektrikli koltuklar, uzaktan çalıştırma sistemi ve 6.5 inç gösterge paneli gibi sistemler çıkıyor.

2021 Yeni Ford Bronco Sport Teknik Özellikleri

Off-Road yani arazi deneyimi için de sistemler ile donatılan bu yeni araçtaki hız sabitleme sistemi olarak görülebilecek olan Trail Control System da bahsedilmesi gereken bir diğer özellik. Bu sistem kullanılarak araç ileri 32 km/s, geri 10 km/s hıza sabitleniyor ve gaz ile fren bu sistem tarafından kontrol ediliyor diyebiliriz.

2021 yeni Ford Bronco Sport, 2020 yılının sonlarında ABD’de satışa sunulacak. Hem arazi deneyimi hem de şehir içi için son derece ideal bir araç olarak karşımızda duran bu yeni aracın, kendisine alıcı bulmakta zorlanmayacağı bir gerçek.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git