Oto Kokpit

2021 Yeni Bugatti Chiron Pur Sport Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

Mart ayı içerisinde birbirinden özel otomobiller tanıtılmıştı. Bunlardan birisi de yeni Bugatti Chiron Pur Sport olmuştu. Standart Chiron’a göre daha hafif, daha sportif ve daha çevik olarak hazırlanan ve 60 adetle sınırlı olarak satışa sunulan bu aracı gelin yakından tanıyalım.


2021 Yeni Bugatti Chiron Pur Sport Teknik Özellikleri

2021 yeni Bugatti Chiron Pur Sport, Fransız markanın özel koleksiyon araçlarından birisi olarak lanse edildi. Zaten her aracı birbirinden özel olan Bugatti’nin Chiron Pur Sport modeli standart Chiron’a göre daha da özelleştirilerek gün yüzüne çıkarıldı. Bu araç Chiron’a göre; 50 kg daha hafifletilmiş, süspansiyonları ve aerodinami geliştirilmiş. Yani daha çevik hale getirilmiş.

Tasarımsal olarak 2021 Bugatti Chiron Pur Sport modelinin kendine has detayları var. Bunlardan en ilgi çekenlerinden birisi 1.9 metrelik dev spoiler oluyor. Buna ek olarak X pipe şeklinde sona kadar getirilmiş ve sonda 3D baskılı egzoz çıkışlarıyla buluşturulan komple egzoz sistemi de kayda değer yenilikler arasında bulunuyor.

2021 Bugatti Chiron Pur Sport Price

Michelin bu araç için Bugatti ile özel olarak geliştirdiği ve Bugatti Sport Cup 2R adlı lastikleri kullanıyor. Bugatti, önde 285/30 R20, arkada ise 355/25 R21 ebatlı lastiklerle % 10 daha iyi tutuş yakalamış.

Tabi Bugatti söz konusu olunda performans verileri daha ilgi çekici oluyor. Chiron’da yer alan 8,0 litrelik W16 motor yerini korumuş. 1500 beygir 1600 nm tork güç üreten bu dört turbo benzinli motor da geliştirilmiş 7 ileri çift kavramalı şanzıman kullanılmış. Öyle ki Bugatti firması söz şanzıman da yer alan vites dişlilerinin % 80’ini yenilemiş. Aracın performans verilerine baktığımızda Bugatti Chiron Pur Sport 60 – 120 km/s hızlanmasında 2 saniye altına düşmüş. Bu hiper aracın son hızı ise 350 km/s olarak açıklandı. Fakat daha fazlasını rahatlıkla yapabildiğini biliyoruz.

2021 Yeni Bugatti Chiron Pur Sport İçi

60 adetlik sınırlı olarak üretilen Bugatti Chiron Pur Sport fiyatı da açıklandı. Aracın fiyatı üç milyon euro olarak belirlendi. Fakat bu satın alınacak ülkenin vergisine göre değişiklik gösterecek. Yani ülkemizde 60 milyon TL civarında bir değerle alınabilir. Araç hakkında aktaracaklarım bu kadar. Sırada foto galeri var.Etiketler:

Yorumlar
  1. salih dedi ki:

    Peugeot SR1 geldi aklıma birden