Sürücü Kursları Rehberi

2021 Yeni Audi SQ8 TFSI Özellikleri ile Tanıtıldı

Audi, hem spor otomobilleri hem de SUV araçları sevenler için yepyeni bir aracın haberini verdi. Lansmanı 2020 sonbaharında yapılacak olan 2021 Audi SQ8 TFSI bütün gelişmiş özellikleri ve güçlü görüntüsü ile gün yüzüne çıktı. SUV bir araç olmasına rağmen son derece hızlı olmasının yanında aracın teknolojik oluşu da otomobil sevenleri cezp edeceğe benziyor.

2021 Yeni Audi SQ8 TFSI Özellikleri

Aracın motor özelliklerinin son derece etkileyici olduğunu söylemek gerek. 507 ps gücünde olan 4.0 TFSI benzinli motor aynı zamanda 770 Nm tork gücü üretiyor. Yeni Audi SQ8 0’dan 100 km/s hıza tam 4.1 saniyede ulaşıyor ve bu da SUV bir araç için son derece başarılı bir süre olarak karşımıza çıkıyor. Aracın yakıt tüketiminin ise ortalama olarak 12.0 litre olduğu kamuoyu ile paylaşıldı.

2021 Yeni Audi SQ8 TFSI Donanımları

Son derece çevik ve dengeli bir araç olarak karşımıza çıkan 2021 Audi SQ8, kontrollü amortisörlü ve dört tekerden direksiyonlu adaptif havalı süspansiyon ile birlikte sürücüsüne teslim ediliyor. Aracın frenlerinin üzerinde son derece dayanıklı karbon fiber seramik diskler bulunuyor ve ayrıca araç standart olarak 21 inç jantlar ile birlikte geliyor. Fakat sürücüler isteklerine göre 22 veya 23 inçlik jant tercihlerinde de bulunabiliyorlar. Teknoloji açısından da her zamanki gibi Audi, bilgi-eğlence sistemi ve gelişmiş bağlantı seçenekleri ile kullanıcılarına keyifli sürüş deneyimleri sunacağa benziyor.

2021 Yeni Audi SQ8 TFSI Fiyatı

Bahsettiğimiz gibi aracın 2020 yılının sonbahar aylarında lansman yapması bekleniyor. Almanya’da piyasaya sürülecek olan aracın fiyatının 93 bin Euro ila 101 bin Euro arasında olacağı biliniyor. 2021 yeni Audi SQ8 TFSI hakkında genel bilgileri aktardık. Sırada aracın fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git