Sürücü Kursları Rehberi

2021 Yeni Audi Q8 TFSI e Quattro Özellikleri ile Tanıtıldı

Audi markası Q8 TSFI ile birlikte elektrifikasyon atağına devam edeceğini açıkladı. Q8 serisindeki son boşluğu doldurduğu bu model ile birlikte yenilikçi bir güç ve verimlilik odaklanmış. 47 ve 59 kilometreye varan elektrik menzili ile oldukça iddialı bir kategoride bulunan Q8, birisi 381 PS diğeri 462 PS’lik güç üretebilen iki farklı tipte motor ile piyasaya sürülecek. Plug-in teknolojisiyle sunulan yedinci Audi modeli olan bu araçta, basit şarj sistemleri ile birlikte, günlük düzeyde kullanım kolaylığı hedeflenmiş oluyor.

2021 Yeni Audi Q8 TFSI e Quattro Özellikleri

Her Plug-in teknolojisinde kullanıldığı gibi, 3.0 litrelik üniteyle 450 nm tork üreten içten yanmalı motor, elektrik motorları ile senkronize edilmiş ve bu sistemi sekiz ileri şanzımanla desteklemişler. Quattro sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi sunan Q8, aktarma organlarından gelen torkun yüzde 40’ını ön aksa ve yüzde 60’ını arka aksa dağıtır. Zorlu koşullar altında bu oranlar otomatik olarak değişir ve maksimum verimle sürüş keyfi sağlar.

2021 Yeni Audi Q8 TFSI e Quattro Teknik Özellikleri

Bütünleşik motor yapısı 462 PS güç üreten sistem 700 nm torka kadar ulaşabilirken, 0’dan 100 km/s hıza ulaşma süresi 5.4 saniye sürüyor. En yüksek hız limiti ise 240km/sa olarak sınırlandırılmış. Diğer motor seçeneği olan 381 PS güç üretebilen sistem ise 600 nm torka sahip ve 0-100 km/s hızlanma süresi ise 5.8 saniye.

Günlük kullana bilirliğe oldukça önem gösterilen bu yeni hibrit modelde bagaj hacmi 505 litre olarak tasarlanmış. Arka koltuklar yatırıldığında ise 1625 litrelik devasa bir hacim kullanıcıları karşılıyor.

2021 Yeni Audi Q8 TFSI e Quattro Kokpiti

Sürüş seçim özellikleri ise standart opsiyon olarak sunulan Q8’de, yedi farklı sürüş seçeneğinden birisini seçmek mümkün.

Ev tipi ve endüstriyel şarj kablosu ile birlikte gelen hibrit modelde, boş bir pil iki buçuk saat gibi bir sürede tamamen doldurulabiliyor.

21 inçlik jantlarla satışa çıkacak Q8 için başlangıç fiyatları 75.000 € olarak belirlenmiş.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git