Oto Kokpit

2021 Yeni Alfa Romeo GTV Geliyor

2021 Yeni Alfa Romeo GTV Geliyor

Alfa Romeo’nun efsanevi modeli GTV canlanıyor. Yeniden dizayn edilerek yepyeni yüzüyle yollara çıkacak olan yeni Alfa Romeo GTV için ilk bilgiler bile paylaşıldı. Giulia ile başlayan yenilik rüzgarının spor araç kısmında yerini alacak olan yeni GTV, Alfa Romeo tutkunlarının şimdiden rüyasına girmeye başladı.

2021 Yeni Alfa Romeo GTV Ne Zaman Çıkacak?

Geçtiğimiz günlerde yukarıdaki görsel internete sızdırılmıştı. Yeni kasa Alfa Romeo GTV modeline ait olduğu söylenen fotoğraf için Alfa Romeo’nun bağlı olduğu F.C.A. (Fiat Chrysler Automobile) sözcüsü açıklama yaptı ve bu görselin Milano Tasarım Okulu öğrencisinden birine ait olduğunu söyledi. Yani yukarıdaki görsel resmi modelin son halini yansıtmıyor. Fakat yeni GTV hakkında bir takım bilgiler paylaşıldı.

2021 Yeni Alfa Romeo GTV

Gulia ve Stelvio modellerinde kullanılan 2.9 litrelik çift turbo beslemeli V6 Ferrari motorunun yeni nesil Alfa Romeo GTV de kullanılması bekleniyor. 505 beygir güç üreten bu üniteye entegre edilecek e-boost sistemi ile 600 beygirin üzerinde güç sunulacağı söyleniyor. Yani bir nevi hibrit üniteli spor otomobil yollara çıkmaya hazırlanıyor. Tabi tek bilgi bununla sınırlı değil. 50:50 ağırlık dağılımına sahip olan bu araçta dört tekerden çekiş sistemi bulunacak ve tork dağılım özelliğiyle etkili sürüş sunması hedefleniyor. Dört koltuklu oturma düzenine sahip olacak yeni Alfa Romeo GTV‘nin güncel Giulia ile hem tasarım hemde donanım anlamında ortak noktalarda buluşacaklarını da söyleyebiliriz. 2021 yılına doğru tanıtılması beklenen bu araç için şimdilik aktaracaklarım bu kadar bilgi ile sınırlı kalıyor. Gelişmeler oldukça paylaşacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.