Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

2021 Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Özellikleri ile Tanıtıldı

20.10.2020
610
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Sınıfında daha önce görülmemiş şekilde güç ve çevre verimliliği elde eden RAV4 Plug-in, Toyota’nın RAV4 serisinde, sancak gemisi pozisyonuna rahatlıkla yerleşiyor. Gelin 2021 Toyota RAV4 Plug-in Hybrid modelini yakından tanıyalım.

2021 Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Özellikleri

Çevreci Yaklaşım
En son yapılan homologasyon testlerinde, karbon salınımı 22g/m olarak lanse edilen araçta, hibrit kullanımda yakıt tüketimi 100km’de 1 litre olarak duyuruldu.

Üstün Hız ve Menzil Özellikleri
Elektrikli kullanıma öncelik verilen sürüş seçeneklerinde, sadece elektrik motorlarından alınan güç ile 98km menzile sahip olan RAV4 Plug-in, 135km/s hıza kadar sadece elektrik motoruyla çıkabiliyor. Aynı zamanda 230V/32 Amperlik şarj istasyonunda, 2.5 saatte komple şarja erişebiliyor.

2021 Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Teknik Özellikleri

Motorlar ve Performans
Elektrik motoru haricinde, 2.5 litre hacminde dinamik güçlü hibrit motorları sistemle entegre çalışarak aracı 100 km/s hıza, yalnızca 6 saniye gibi bir sürede ulaştırıyor. Sadece elektrikli modda sürüşte ise bu süre 10 saniye olarak kayıt edilmiş. Maksimum performansına 6,000 devirde ulaşan bu dev araç, 185 beygir güç üretiyor.

Yenilenen Hibrit Sistem
Yenilenen hibrit sistemiyle birlikte, 306 beygir gücüne kadar güç üretebilen yeni RAV4 Plug-in bataryaları; 96 hücreli ve enerji kapasiteleri diğer RAV4 hibrit modeline göre 18.1 kWh arttırılmış. Yenilenen sistemle beraber, 4 farklı sürüş modu devreye alınmış. Sadece elektrikli (EV), hibrit (HV), Otomatik mod (HV/EV) ve şarj modu.

2021 Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Kokpiti

Toyota Güvenliği
Toyota’nın standartlaşmış güvenlik unsurlarından faydalanan bu araç, aktif sürücü asistanı, çarpmaya karşı uyarı sistemleri gibi üst düzey güvenlik ekipmanları ile donatılmış.

Konfor
Yeni sistemi ile birlikte 2021 RAV4 Plug-in Hibrit, kullanıcılara araca binmeden belli başlı hazırlıkların yapılmasına olanak tanıyor. 20 dakika gibi bir sürede klimalar çalıştırılıyor, ön ve arka camlarda oluşturulan buğular çözülüyor ve koltuklar ısıtılıyor. Ayrıca MyT telefon uygulamasına, aracı kapıya kadar getirme ya da park lokasyonunu tespit etme gibi özellikler eklenmiş.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Cemil Demirci dedi ki:

    Hibrit araçlarda Peugeot 3008’i gördüm. Peugeot da bu pazarın peşinde ve rekabeti kızıştıracağını düşünüyorum