Sürücü Kursları Rehberi

2021 Porsche Panamera Turbo S Özellikleri İle Tanıtıldı

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

Otomobil teknolojisi, her geçen yıl pek çok yenilikle karşımıza çıkmaktadır. Bu konuda 2021 yılı için tanıtılmış olan 2021 Porsche Panamera Turbo S, bunlardan bir tanesidir. Bu araç incelendiğinde teknik ve tasarım özelliklerinin uyumlu bir şekilde birleştirildiği görülmektedir.

2021 Porsche Panamera Turbo S Özellikleri

Porsche Panamera Turbo S, diğer spor arabalarına göre oldukça güçlü bir motor yapısı ile beraber kendisinden söz ettirmektedir. 2021 Porsche Panamera Turbo S, 4.0 litre V8 çift turbo beslemeli motoruyla 630 PS, 620,42 beygir güç sunuyor. Bu sayede araç, 0’dan kalkış anından sonra, büyük hızlara ulaşabilmektedir. 0’dan 100 km hıza hıza 3,1 saniyede, 0’dan 200 km hıza’ye ise saat hıza ise 11,2 saniyede ulaşmaktadır. Aracın maksimum hızı ise 315 km/s olarak açıklanmıştır. Tork gücü ise 820 Nm’dir. Bu motor özellikleri, Porsche Panamera Turbo S’e sınıfında performans olarak en iddialı modellerden biri yapmaktadır.

2021 Porsche Panamera Turbo S

Aracın tasarımsal özellerine göz attığımızda ise, yüksekliğinin 1.432 mm, genişliğinin 1.937 metre olduğu görülmektedir. Aracın toplam uzunluğu ise 5.049 mm olarak tespit edilmiştir. Turbo S, dış tasarımı bakımından incelendiğinde ise estetik bakımdan oldukça şık tasarlandığı görülmektedir. Bu şıklık, aracın iç tasarımı için de geçerlidir. Aracın iç tasarımı da Porsche tarafından, sürücü ve yolculara için konforlu ve keyifli bir yolculuk sağlamak için kaliteli bir tasarımla yapılmıştır.

2021 Porsche Panamera Turbo S Kokpiti

Porsche, kendisini tercih edecek sürücülere kendi araçlarını oluşturma fırsatı da vermektedir. Bu sayede kullanıcılar araçların dış tasarımlarında istedikleri rengi ve tekerlekleri seçebilmektedir. Bu özellik, aracın iç tasarımında da geçerlidir. Aracın iç rengi, deri özellikleri gibi seçenekler de alıcıların hizmetine sunulmaktadır. Tüm bu teknik özellikleri, tasarımı ve kullanıcıya sunulan seçenekler bakımından Porsche Panamera Turbo S, alanında oldukça ileri bir konumda bulunmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git