Oto Kokpit

2021 Dodge Challenger SRT Super Stock Özellikleri ile Tanıtıldı

Dodge, araba dendiğinde aklına ilk kelime olarak “hız” gelenleri yine sevindirecek yeni aracı ile birlikte sahne almaya hazırlanıyor. Mükemmel görseli ve şaşırtıcı teknik verileri ile karşımızda olan 2021 Dodge Challenger SRT Super Stock özellikleri ile tanıtıldı. “Dünyanın en hızlı seri üretim sedanı” olarak nitelendirilen Dodge’un bir diğer arabası Hellcat Redeye’dan biraz daha “güçlü” olan bu araç, otomobil severler için adeta rüya gibi.

2021 Dodge Challenger SRT Super Stock Özellikleri

Araçta ilk olarak göze çarpan Nitto drag lastikleri ile başlamak gerek. Araca çok ayrı bir hava katan bu lastikleri müthiş güçlü bir motor ile destekleyen Dodge’un bu yeni arabasının gücü tam 807 beygir gücünde. Hafifletilmiş jantları ve güçlendirilmiş dört pistonlu kaliperleri ile dikkat çeken bu araç diğer Challenger tarz araçlar gibi çok ayrı sürüş deneyimleri sunuyor.

2021 Dodge Challenger SRT Super Stock Fotoğrafları

Yetkililerin verdiği bilgilere göre 100 km/s hıza 3.4 saniye gibi bir sürede ulaşan bu aracın azami sürat değeri de 270 km/s olarak belirlenmiş. Hızı ve estetiği önemseyen otomobil kullanıcıları için son derece ilgi çekici olan bu araç, 2021 yılında sınırlı sayıda değil; herhangi bir sınır olmadan üretilecek.

2021 Dodge Challenger SRT Super Stock Motoru

2021 yılında satışa çıkacak olan Dodge Challenger SRT Super Stock, süper şarj 6.2 litre V-8 bir motora sahip ve bu motor 950 Nm değerinde tork üretiyor. Bu motoru sayesinde son derece güçlü olan bu “canavar”, pek çok farklı renk seçeneği ile sürücülerin beğenisine sunulacak. Fiyat olarak ise muhtemelen araç Amerika’da 80 – 85 bin dolar aralığında bir fiyat ile satılacaktır. Otomobil severleri hem görüntüsü ile hem de teknik özellikleri ile rahatlıkla cezbedecek olan SRT Super Stock, kendisine alıcı bulmakta zorlanmayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.