Oto Kokpit

2021 Dodge Challenger Mopar Drag Pak Özellikleri İle Tanıtıldı

Dodge, yakın dönemde yeni nesil araçlarından birisi olan 2021 Dodge Challenger Mopar Drag Pak adlı özel versiyon modelini tanıttı.  Dünya çapında 50 adet ile sınırlı üretimle gelen bu aracın düşük fiyatta olmadığı görülerek, en pahalı Challenger olduğu da söylenmektedir. Aracın imalata geçirileceği ve piyasaya sürüleceği tarih olarak, 2021 yılı verildi. Aracın gerek teknik verileri gerekse tasarımı bakımından oldukça iddialı bir kimliğe sahip olduğu görülmektedir. Gelin bu aracı daha yakından tanıyalım.

2021 Dodge Challenger Mopar Drag Pak Özellikleri

Dış Tasarım

Dodge Challenger Mopar Drag Pak için, iki farklı tekerlek ve lastik seçeneği yer almaktadır. Bunlar Mickey-Thompson lastikli Bogart Jantlar ile Mickey-Thompson lastikli weld racing tekerlekleri olarak görülmektedir. Sürücüler, bu seçenekler arasında tercih yapabilmektedir. Araç, sürücüsüne performansı ayarlayabilmesini de sağlamaktadır. Bunun için ayarları yönetebileceği dokunmatik, tam renkli, düşük parlaklık oranında ve 7 inç boyutunda holley efi dijital gösterge bulunuyor.

2021 Dodge Challenger Mopar Drag Pak

İç tasarım bakımından da Dodge Challenger Mopar Drag Pak, gerek sürücüye, gerekse yolcuya daha keyifli ve rahat bir yolculuk imkânı vermektedir.

Teknik Özellikler

Dodge Challenger Mopar Drag Pak, sürücülere oldukça güçlü bir motorla, daha kaliteli bir sürüş keyfi sunmaktadır. 5.8 litrelik süper şarj V8 motora sahip olan araç, 630 beygir gücündedir. Araçta yükseltilmiş dövme iç parçalar, dört adet bağlantılı süspansiyon ve daha pek çok özellik bulunmaktadır.

2021 Dodge Challenger Mopar Drag Pak Motoru

Tüm bu detaylarıyla beraber Dodge Challenger Mopar Drag Pak, sürücülere keyifli ve konforlu bir sürüş vaat etmektedir. Aracın alımı, yalnızca belirtilen telefon numarası üzerinden yapılacağı söylenmiştir. Aracın üretimi her ne kadar 2021 yılında başlayacaksa da araçlar üretilir üretilmez sürücülerine yollanacağı anlaşılmaktadır. Zira araç kayıtları, Eylül 2020’nin başlarında başlayacaktır. Aracın özellikleri nedeniyle, 50 araç limitinin hızlı biteceği düşünülmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.