Sürücü Kursları Rehberi

2021 BMW iNext Elektrikli SUV Geliyor

Elektrikli SUV modelleri arasına bir yenisi daha ekleniyor. Bavyeralı üretici BMW iNext adlı modeliyle elektrikli SUV dünyasına dahil olacak. Mercedes EQC modeline rakip olarak gelecek bu araç kamuflajlı şekilde casus kameralara yakalandı. İşte detaylar…


2021 BMW iNext

Otomotiv sektörü son yıllarda elektrikli motorlu araçlara doğru evrilmeye başladı. SUV modellerinin de popülerliğini bilmeyen yoktur. Artık otomobil dünyasındaki yeni trend Elektrikli SUV oldu. Bu yarışa Audi markası e-Tron ile Mercedes ise EQC modeliyle dahil oldu. BMW ise iNext adlı aracıyla bu rakiplerinin karşısına çıkacak. Tabi bunlar arasında birde Tesla Model X var. Bu sınıfta BMW iNext modelinin dahil olmasıyla işler oldukça kızışacak.

BMW iNext

Yeni BMW iNext için henüz net bilgiler yoktur. Fakat BMW 3 serisinin elektrikli versiyonu olarak gelecek BMW İ4 ile BMW iNext’in birçok noktada ortak parçalarının olacağı söyleniyor. Tahmini veriler arasında aracın 600 kilometre menzil sunması ve 0-100 km/s hızlanmasını 4 saniyede tamamlaması bekleniyor. Tabi bunlar tahmini veriler olduğu için teknik kısmın üzerine fazla bilgi aktaramıyorum.

BMW iNext Ne Zaman Çıkacak?

Tabi kayda değer nokta elektrikli sistem olmayacak. BMW iNext‘in dahil olacağı sınıfta popüler olan Tesla Model X gibi otonom sürüş özelliğini de sunması bekleniyor. BMW iNext ilk etapta seviye 3 otonom sistemle gelecek. Araç yollara çıktığı zaman ilerleyen 4. ve 5. seviye otonom sürüş imkanını da sunmak için çalışmalarını sürdürecek.

Şimdilik yeni BMW iNext hakkında aktaracağım bilgiler bu kadar. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

BMW iNext Menzili

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git