Oto Kokpit

2020 Yeni Seat Tarraco FR PHEV Özellikleri ile Tanıtıldı

Seat SUV ailesine bir üye daha katıldı. Daha önce tanıtımı yapılan Tarraco bu sefer hibrit modeliyle gün yüzüne çıktı. Yeni Seat Tarraco FR PHEV “plug-in hibrit” yapısıyla geliyor. FR’ın sportif kimliğiyle elektriğin çevreci yüzünü bir araya getiren Seat mühendisleri, oldukça şık hibrit SUV üretmiş. İşte detaylar…


2020 Yeni Seat Tarraco FR PHEV

2020 Seat Tarraco FR PHEV modelinin ilk olarak teknik kısmından bahsetmek istiyorum. Aracın kalbinde hepimizin bildiği 1.4 TSI 150 ps turbo benzinli motor yer alıyor. Buna yardım etmesi için yine güçlü bir elektrikli motor görev yapıyor. 13 kwh kapasiteli lityum iyon bataryaya sahip bu elektrikli ünite 85 kw 116 ps güç sunuyor. İki motor birlikte çalıştığı zaman ortaya çıkan güç ise 245 ps 400 nm tork olarak açıklandı. 245 ps güç ile Seat Tarraco FR PHEV hatırı sayılır seviyede performans sunuyor. 0-100 km/s hızlanmasını 7.4 saniye de tamamlayan aracın maksimum hızı 217 km/s. 50 kilometreden fazla menzil sunduğu belirtilen Tarraco FR PHEV’in WLTP standartlarına göre emisyon salınımı ise sadece 50 g/km.

2020 Yeni Seat Tarraco FR PHEV Kaç Beygir?

Seat Tarraco FR PHEV‘in şarj süresine dair bilgileri henüz aktarılmadığı için donanımlarıyla devam edelim. Standart olarak 19 inçlik jantlarla gelen Tarraco FR PHEV de opsiyon olarak 20 inçlik jant bulunuyor. Bunlara ek olarak 9.2 inçlik dokunmatik multimedya ekranı, Römork yardım sistemi, soğuk havalarda hem aracın motorunu hemde içini uzaktan ısıtmanıza imkan tanıyan Park ısıtıcı özelliği ve ön yolcu koltuğu hafıza özelliği de sunuluyor.

2020 Yeni Seat Tarraco FR PHEV Kokpiti

2020 yılı içerisinde üretime girecek olan Seat Tarraco FR PHEV modelinin fiyatı açıklandığı zaman ek güncelleme yapacağım.

Etiketler:

Yorumlar
  1. salih dedi ki:

    şu rengin yakışmadığı araba var mı allah aşkına??

] }