Oto Kokpit

2020 Yeni Mercedes-Benz EQV Özellikleri ile Tanıtıldı

Mercedes’in Mayıs ayında konsept modelini tanıttığı EQV‘nin seri üretim modeli lanse edildi. Markanın tamamen elektrikli ilk premium MPV modeli olan 2020 Mercedes-Benz EQV‘yi yakından tanıtalım.


2020 Yeni Mercedes-Benz EQV Özellikleri

2020 Mercedes-Benz EQV markanın elektrikli ürün gamına yeni dahil olan modellerinden birisi oldu. Birçok segmentte öncülük yapan Alman üretici bu seferde lüks minibüs olarak da adlandırabileceğimiz 7-8 kişilik kapasiteli elektrikli araçla karşımıza çıktı. Mercedes’in sunduğu güncel teknolojik donanımlara sahip olan EQV’nin teknik bilgilerine bakalım.

2020 Yeni Mercedes-Benz EQV Teknik Özellikleri

Mercedes-Benz EQV‘nin elektrikli motoru 90 kWh bataryaya sahip olup 150 kw güç üretiyor. Tam şarj kapasitesiyle 405 kilometre menzil sunan bu araç hızlı şarj konusunda da oldukça iddialı geliyor. Mercedes-Benz EQV, 110 kw akımın olduğu hızlı şarj alanında 1 saatten daha kısa sürede (45 dakika) %10 ila %80 arasındaki dolumu hızlı bir şekilde şarj tamamlıyor. Öte yandan bu aracın son hızı ise 160 km/s.

2020 Yeni Mercedes-Benz EQV Donanımları

Az önce de belirttiğim üzere Mercedes-Benz EQV donanım açısından güncel Mercedes özelliklerini taşıyor. Bu yüzden tekrara düşmeden EQV’ye has olan özelliklere bakalım. 18 inç jantlarla gelen Mercedes-Benz EQV de MBUX destekli 10 inçlik multimedya ekranı sunuluyor. Öte yandan elektrikli ayarlanabilir deri koltuklar, elektrikli el freni ve birçok üstün donanım bulunuyor.

Mercedes-Benz EQV hakkındaki ilk bilgiler bu kadar. Aracın fiyatına dair henüz açıklama yapılmadı. Yeni bilgiler oldukça paylaşacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.