Oto Kokpit

2020 Yeni Mercedes-AMG GLE53 4Matic Teknik Özellikleri Açıklandı

Yıldız, yeni hızlı SUV modelini Cenevre öncesi gün yüzüne çıkardı. Yeni Mercedes-AMG GLE53 4Matic güçlü benzinli motoru ve AMG dünyasında sunulan güncel teknolojik özellikleriyle tanıtıldı. GLE63’ü aşırı bulanlar için üretilen bu araç yüksek performans beklentisinde olmayıp AMG kimliğinden de vazgeçemeyenlere hitap ediyor. Gelin kendisini yakından tanıyalım.


2020 Yeni Mercedes-AMG GLE53 4Matic Özellikleri

2020 Mercedes-AMG GLE53 4Matic 3.0 litre 6 silindirli turbo benzinli motorla geldi. Bu üniteye eşlik eden ve marş sisteminden gücünü alan EQ Boost adlı elektrikli güç sistemi (21 beygir 250 nm tork) toplam 435 ps 429 beygir 520 nm tork güç sunan GLE53, 9 ileri AMG SPEEDSHIFT TCT şanzımana sahip ve dört tekerden çekiş özelliğiyle geliyor. Cüssesi büyük olmasına karşın 0-100 km/s hızlanması 5.3 saniye süren aracın son hızı da 250 km/s ile sınırlandırılmış. Aslında kalkışı o kadar iyi değil. Geçen gün tanıtılan Volkswagen T-Roc R bile ondan daha seri ama üst hızlarda bu araç farkını ortaya koyacaktır.

2020 Yeni Mercedes-AMG GLE53 4Matic

Mercedes, bu büyük ve güçlü aracını dizginlemek için önde 400×36, arkada ise 345×25 mm fren diskleri kullanmış. 20 ila 22 inçlik jant seçenekleriyle tercih edilebilecek Mercedes-AMG GLE53 modelinde AMG aktif şasi kontrol sistemi bulunuyor. Ayrıca adaptif süspansiyon sistemi ile Sport ve Sport+ modda 120 km/s hızdan sonra araç 15 mm yere otomatik olarak yaklaşıyor. Bozuk yol şartlarında ise 55 mm’ye kadar Mercedes-AMG GLE53 yükseliyor. AMG TRACK PACE ile aracın performans verileri ölçülebiliyor.

2020 Yeni Mercedes-AMG GLE53 4Matic Kokpiti

AMG DYNAMIC SELECT sisteminde ise şu sürüş modları sunuluyor:
Slippery: Kaygan zemin için en dengeli sürüşü ayarlar
Comfort: Vites seçimi ve süspansiyon tepkileri aracın konfor sunmasına yönelik olur.
Sport: Süspansiyon, vites ve direksiyon tepkileri dinamik sürüş için daha canlı hale getirilir.
Sport+: Aracın çevikliği bu modda en üst seviyeye çıkar.
Individual: Sistemin sürüş ayarları kişiselleştirmeye açılır.
Trail: Çamurlu zeminlerde en iyi tutuş sağlanır.
Sand: Kumlu zeminlerde en iyi tutuş sağlanır.

Yeni Mercedes-AMG GLE53 hakkında aktaracağım ilk bilgiler bu kadar. Aracın fiyatı henüz açıklanmadı. Bu konuda bilgiler gün yüzüne çıkınca paylaşacağım. Sırada fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.