Sürücü Kursları Rehberi

2020 Mini Convertible Sidewalk Edition Özellikleri ile Tanıtıldı

Mini ailesinin özgürlükçü modellerinden birisi olan Mini Convertible için özel bir versiyon üretildi. 2020 Mini Convertible Sidewalk Edition adlı bu aracı gelin yakından tanıyalım.

2020 Mini Convertible Sidewalk Edition Teknik Özellikleri

Mini, 1959 yılında üretime başlayan ve 1969 yılında hizmete giriş yapan başarılı bir otomobil şirketidir.  İlk çıktığı tarihten 2000’li yıllara kadar 40 farklı model ürettiler fakat bu modeller üzerinde pek fazla değişiklik yapılmadı. 2000’li yılların başından günümüze kadar ise çeşitli modeller piyasaya sürerek, otomobil sektöründe adından sıkça söz ettirmeyi başardılar. Uzman anket şirket verilerine göre ise Mini, Ford Model-T’den sonra en çarpıcı otomobilleri üreten firma oldu.

İlk olarak Mini, 2007 tarihi itibariyle üstü açılan Mini Cooper modeline ‘’Sidewalk’’ adı verilen özel üretim bir versiyonu tanıtmıştı. Bu paket otomobil sevenler tarafından fazlasıyla ilgi çekmişti. Uzun bir aradan sonra an itibariyle 2020 model Mini Convertible Sidewalk olarak piyasaya geri dönüş yaptı.

2020 Mini Convertible Sidewalk Edition

Günümüz otomobil sektörünün gelişmesine Mini’de ayak uydurdu. 2020 Mini Convertible Sidewalk, 2007 yılında üretilen standart Cooper Convertible modeline göre biraz daha farklı. Yeni modelde uygulanan özel tasarımlar ve halk arasında ‘’makyajlı kasa’’ diye tabir edilen özellikleri ile birlikte geldi. Bu özel tasarımın yanına ‘’Deep Laguna’’ adı verilen yeni metalik bir renk seçeneği de eklendi. Bu sadece 2020 Mini Convertible Sidewalk modeline uyarlanmış özel bir renk tonu. Ön kaputtan itibaren dizi şerit ile süslenen modele, 17 inch çapındaki özel üretim jantlar eşlik ediyor.

2020 Mini Convertible Sidewalk modelinde tavan kumaş ile kaplanmış ve içerisinde bulunan gümüş oklu grafikler dikkat çekiyor. Bu desen tavanın kumaşına muhteşem bir şekilde işlenmiş. Üstü açılan araçlarda genellikle açılır kısımda kullanmak daha çok zevk verirken, bu modelde kapalı kullanmak isteyenlerin sayısı da çoğalacak. Muhteşem bir görünüm sergileyen tavan, üst düzey materyaller ile işlenmiş gözüküyor.

2020 Mini Convertible Sidewalk Edition Kokpiti

2020 Mini Convertible Sidewalk modeli, sarı ve mavi dikişler ile kaplanmış. Kapı eşiği çıtalarına uygulanan alüminyuma da Sidewalk işlemesi güzel bir şekilde uyarlanmış. Ayrıca bu işleme, aracın direksiyon bölmesinin alt kısmında da göze çarpıyor. Aracın donanımsal özelliklerine LED ön far ve sis farlarının yanı sıra otomatik klima ve Mini sürüş modları gibi özellikler de eklenmiş.

Araç hakkında temel bilgileri aktardım. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git