Oto Kokpit

2020 Ford GT Mk II Özellikleri ile Tanıtıldı

Ford’un en efsane araçlarından Ford GT’nin yeni jenerasyonunu temsilen pist versiyonu 2020 Ford GT Mk II tanıtıldı. Sadece 45 adetlik sınırlı üretimle gün yüzüne çıkan bu aracın değeri tamı tamına 1.2 milyon dolar. Yalnız bu değer Amerika için geçerli. Ülkemizde böylesine bir araca sahip olmak için 20 milyon TL’den fazla parayı Ford GT Mk II‘ye saymak lazım. Gelin bu aracı daha yakından tanıyalım.


2020 Ford GT Mk II Motoru

2020 Ford GT Mk II yol aracı değil. GT yarışlarına özel olarak hazırlanan bu otomobil standart versiyondan 90 kf daha hafif olarak üretilmiş. Aerodinamik iyileştirmelere sahip olan bu yarış aracında 5 yollu ayarlanabilir DSSV amortisörler kullanılmış.

Yeni Ford GT Mk II Fotoğrafları

Kalbindeki 3.5 litre EcoBoost adlı turbo benzinli motoruyla 700 beygir güç üreten yeni Ford GT Mk II için 7 ileri çift kavramalı şanzıman kullanılmış. Performans verileri açıklanmayan bu aracın diğer detaylarına da bakalım.

Yeni Ford GT Mk II Kokpiti

Pist aracına yakışır şekilde dizayn edilen Ford GT Mk II için 19 inç jantlar kullanılmış ve bu jantlara Michelin Pilot Sport GT lastikler eşlik ediyor. Aracın dizginlenmesi adına önde 15.5 inç, arkada ise 14.1 inçlik Brembo fren diskleri kullanılmış. Yaşam alanında ise altı noktalı emniyet kemerlerine sahip Sparco yarış koltuklar, karbon fiber kokpit, alcantara kaplı direksiyon simidi ve ön göğüs alanı, dijital gösterge paneli ve aracın hayati fonksiyonlarını gösteren ek bilgi ekranları bulunuyor.

2020 Ford GT Mk II hakkında aktaracaklarım bu kadar. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.