Sürücü Kursları Rehberi

2020 BMW M3 (G80) 500 PS Güçle Gelebilir!

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

BMW’nin premium D sınıfındaki temsilcisi olan 3 serisi, yakın zamanda G20 kodlu kasayla gün yüzüne çıkmıştı. Fakat G80 kodlu BMW M3 henüz tanıtılmadı. Kendisi hakkında bir sürü dedikodu dolaşıyor. Abisi F90 M5 gibi dört tekerden çekişli mi olacak yoksa arkadan itişli yapısını bozmadan mı gelecek? Henüz bu sorulara resmi cevap gelmedi. Tabi fan sayfalarında bir takım bilgiler paylaşıldı. İşte detaylar…


2020 BMW M3 (G80)

G20 kodlu 3 serisi ile daha önce buradaki yazıda tanışmıştık. Yeni nesil BMW M3’te bu aracın birçok temelinde üretileceği için ortak noktaları fazla olacak.

BMW’nin Clar platformunda üretilecek olan 2020 BMW M3‘te daha fazla alüminyum kullanımı olacağı için mevcut kasaya göre daha hafif olarak gelmesi bekleniyor. Bu da performansa yansıyacak. Güç kısmında ise 500 ps güç üreten motordan bahsediliyor. Bu da 460 ps’lik güncel M3 CS’ten daha güçlü makinenin gelmesi demek. Ayrıca 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzıman seçenekleri de bulunacak.

Beklentilere göre yeni kasa BMW M3 arkadan itişli olacak. BMWBlog sitesinin tahminleri bu yönde oluyor. 2020 yılına doğru üretilmesi beklenen yeni kasa M3 hakkındaki havadisler şimdilik bunlarla sınırlı. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git