Oto Kokpit

Tamamen Elektrikli 2020 Aston Martin Rapide E Özellikleri ile Tanıtıldı

Elektrikli otomobiller her geçen gün artmaya devam ediyor. Artık spor otomobil markaları da işin içine girdi. İngiliz üretici Aston Martin 155 adetle sınırlı üretimle yeni Aston Martin Rapide E modelini tanıttı. Tamamen elektrikli olarak hazırlanan bu aracı gelin yakından tanıyalım.


2020 Aston Martin Rapide E

Aston Martin Rapide E ön kısımda 800 voltluk elektrikli bataryaya sahip olan ve 610 ps 950 nm tork güç üreten elektrikli lüks spor otomobil 0-60 mil yani 0-96 km/s hızlanması 4 saniye de tamamlayabiliyor. Ağırlık değerlerini henüz bilmediğim için bu değer ise oldukça iyi. Ayrıca ara hızlanması da oldukça başarılı. Rapide E, 50-70 mil (81 – 113 km/s) ara hızlanmasını 1.5 saniye de tamamlayabiliyor.

2020 Aston Martin Rapide E Özellikleri

Son hızı 250 km/s olan Rapide E‘nin menzili ise 499 kilometre olarak açıklandı. Aracın şarj süresi konusunda ise henüz bilgi yer almıyor.

Dışta elektrikli araç olduğunu bariz şekilde belli eden noktaların başında jantlar geliyor ve bu jantlara Pirelli P-Zero lastikler eşlik ediyor. Ayrıca elektrikli araçların çevreci kimliğini yansıtan mavi renk dışta ve içte belirli alanlarda kullanılmış. Mesela dışta ön tampon altı, kaput üstünde, yan etekler, yan aynalarda, tavanda ve arka tamponda mavi renk kullanılmış. Yaşam alanında ise koltuklar, kol dayama, kapı içlerinde ve direksiyon simidin de mavi tona yer verilmiş.

2020 Aston Martin Rapide E Kokpiti

Ayrıca Aston Martin Rapide E modelinin içi her Aston’da olduğu gibi lüks şekilde dizayn edilmiş. Muhteşem desenli deri koltuklar, karbon fiber trimler, 10 inçlik dijital gösterge paneli ve çok güzel konumlandırılmış fonksiyon tuşları ile Rapide E’nin iç mekanı çok başarılı duruyor.

2020 Aston Martin Rapide E hakkında genel bilgileri aktardım. Aracın fiyatı ve detaylı teknik verileri gelirse güncelleme yapacağım. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }