2019 Yeni Mercedes-Benz S650 Pullman Maybach Özellikleri ile Tanıtıldı

otokokpit instagram

Yeryüzünde milyonlarca araç var ama bunlar arasında bazıları var ki insanı en özel hissettiren detayları barındırıyor ve mevcut kasası güncellendikçe de kendinden sürekli söz ettiriyor. Bu hissiyatı yaşatacak olan ender otomobillerden olan 2019 Yeni Mercedes-Benz S650 Pullman Maybach, belli başlı özellikleri ile tanıtıldı. Buyurun bu eşsiz aracın özelliklerine geçelim.

2019 Yeni Mercedes-Benz S650 Pullman Maybach

Limuzin boyutuna bambaşka boyut katan ve Mercedes ailesinde S serisi üzerindeki makam araç kimliğini son noktaya taşıyan yeni Mercedes-Benz S650 Pullman Maybach, tamı tamına 6.5 metrelik uzunluğa sahip. Yani standart S 560 modelinden 1.1 metre daha uzun araçtan söz ediyoruz. Pardon araç dedim, tekerlekli 5 yıldızlı otel demeliydim!

Yeni Mercedes S650 Pullman Maybach, modelinde şu meşhur 20 inçlik 10 delikli pahalı jantlar sunulmaya devam ediyor. Designo koltuklar, tamamen elektrikli olarak ayarlanabilen ısıtmalı ve havalandırmalı koltuklar, multimedya sistemleri, araç içi parfüm çeşitleri, elektrikli perdeler ve birçok konfor elemanını diğer S serisi Maybach modellerinden biliyoruz. Bu araçta “2 cabin sound” adlı ses ortamı sunuluyor. Kısacası öndekilerle arkadakiler farklı müzikleri dinleyebiliyor. Böylece yolculuklar daha keyifli ve kişisel hale dönüşebiliyor.

2019 Yeni Mercedes-Benz S650 Pullman Maybach Kokpiti

Gelelim teknik kısma. Burada fazla bilgi aktarılmadı. En başta boyutunun 6.5 metre olduğunu söylemiştim. Standart Maybach S 650’nin 2.3 ton olduğunu düşünürsek bu aracın en az 2.5 ton ağırlıkla geleceği düşüncesindeyim. Motor da ise 6.0 litre V12 biturbo ünite kullanılmış. Bu motor 630 ps 1000 nm tork güç üretiyor. Yani bilindik Mercedes motoru. Fakat performans verileri hakkında bilgi yoktur. Sadece yakıt tüketimi 100 kilometrede 14.6 litrelik ortalama verisi açıklandı.

2019 Yeni Mercedes-Benz S650 Pullman Maybach Donanımları

Gelelim en duygusal bölüme. 2019 Mercedes-Benz S650 Pullman Maybach fiyatı net olarak söylenmese de 500 milyon euro‘dan başlayacağı belirtildi. Yani bizim paraya vurduğumuzda 6 milyon TÜRK lirasından söz ediliyor. Bu süper lüks otomobil hakkında aktaracaklarım bu kadar. Sırada fotoğraf galerisi var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git