2019 Yeni Mercedes-Benz AMG GT53 Teknik Özellikleri Açıklandı

otokokpit instagram

2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılan en yeni ve en güncel araçlardan olan yeni Mercedes-Benz AMG GT 53 Affalterbach’ ın eseri olma özelliğini taşıyor. Daha fazla alanı, daha güçlü dinamiği sürüş deneyimlerini çok daha farklı bir boyutta taşıyor. Aynı zamanda bu yeni model, AMG ailesinin en geniş modeli olma özelliği taşıyor. Mercedes AMG tarafından tamamen bağımsız biçimde gelişimi gerçekleştirilen bir araç olarak, eşi benzeri bulunmayan tasarım yönü, yüksek konfor standartları ve özel spor otomobillerin atletik yapısını, 4 kapılı bir tasarım bünyesinde bir araya getiriyor. Bu şekilde de araçta daha geniş alanlara sahip olma şansını çok daha yüksek potansiyel ile birlikte sunuyor.

2019 Yeni Mercedes-Benz AMG GT53 Teknik Özellikleri

Yeni Mercedes-Benz AMG GT 4 kapılı modeli, 2 kapılı spor otomobilin etkileyici yarış pisti dinamizminin günlük yaşantı içerisinde kullanım açısından en üst seviyede uygunlukla şekillendirilmiş. Diğer AMG ailesi üyelerine göre klasik ürünlerine odaklı olurken, GT 4 kapılı modelinde hem tasarımı hem de gücü ile ‘Sürüş Performansı’ bulunuyor. Özellikle AMG GT 4 kapılı, 315 km/s düzeyine kadar en yüksek hıza kadar heyecanlı bir sürüş deneyimi sunuyor. 6 silindirli ve V8 motorlu, 435 bg (GT53) ile 639 bg (GT63 S) arasında değişkenlik gösteren çıkışlar oluşturuyor ve tamamen yeni sürüş deneyimli sağlıyor. Ayrıca 4 litrelik bir motor gücüne sahip olurken, dört tekerlekten dalış ile 900 nm’lik dikkat çekici bir tork sunuyor.

Yeni Mercedes-Benz AMG GT53

Gelişiminin son noktası 22 hp ve 250 nm tork değerine kadar çıkabilen bir ‘boost’ etkisi ile desteklenen, 3.05 litrelik 435 hp niteliği bulunuyor. EQ Boost marş motoru, marş motorunu ve alternatörü güçlü bir elektrik motorunda birleştiriyor ve motor ile şanzıman arasında bulunuyor. Dört kapılı, AMG GT 53 sıfırdan 100 km/s hıza yalnızca 4.5 saniyede ulaşabilme potansiyeli bulunuyor. Yeni Mercedes-Benz AMG GT 53 219 beygir gücü ve 184 lb-ft tork değerine ulaşabilen hibrit bir sistem olan 429 beygir 521 nm tork gücü, EQ Boost ile elektrikli süper şarjlı 3.0 litrelik sıralı 6 hattı bir araya getiriyor. Bir tork konvertörü 9 vitesli şanzıman ile 0-60’da 4.4 saniyede ‘sprint’ yapabilir. Aracın son hızı ise 285 km/s. 4 kapılı AMG GT53 hakkında şimdilik aktaracaklarım şimdilik bu kadar. Sırada fotoğraf galerisi var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git