2019 Yeni Kasa Hyundai Santa Fe (MK4) Görüntülendi

jantilmen

Hyundai markasının SUV sınıfta en özel araçlarından birisi olan Santa Fe, yepyeni kasasıyla yollara çıkmaya hazırlanıyor. 2019 yeni hyundai santa fe, 4. jenerasyon olarak prototipi üretildi ve testlerine başlandı. Bu esnada aracın casus fotoğrafları da çekildi. Hadi detaylara geçelim.

2019 Yeni Kasa Hyundai Santa Fe

Yeni jenerasyon hyundai santa fe hakkında konuşmaya başlamadan önce aracın geçmişine bir bakalım. İlk nesil Santa Fe, 2001 yılında SM koduyla üretildi. Sorento ile yolculuğuna başlayan araç, tasarım olarak pek iddialı değildi ama donanımsal olarak fiyat-performans anlamında en iyi araçlardan birisiydi. Ülkemizde iki litrelik dizel motor seçeneği ilgi gördü. Diğer günümüzdeki SUV modelleri gibi AWD değil 4WD yani akıllı dört çeker değil sürekli dört çeker olarak karşımıza çıkmıştı. 2007 yılında geldiğimizde CM kodlu daha büyük Santa Fe ile karşılaştık. Cüssesini büyüten Koreli SUV, Sorento ile yolculuğuna devam etti ve 2013 yılında DM kodlu versiyonuyla üretildi. Bu sefer çok daha çekici ve donanım olarak daha iyisini sunuyordu. 2017 yılındaki makyajla çok daha etkileyici SUV oldu.

2019 Yeni Kasa Hyundai Santa Fe MK4

Gelelim yeni versiyona. Santa Fe’nin yenilenme aralıklarına bakacak olursak yeni kasa için 2019 yılı ön görülüyor. Markanın güncel araçlarındaki yaptığı değişimleri göz önüne alacak olursak teknolojik özellikler Yeni Hyundai Santa Fe MK4‘ün baz versiyonunda dolu dolu gelecektir. Motor seçeneklerinde büyük değişimler olacağını düşünmüyorum. Zaten Hyundai bu konuda sürekli değişim yapan bir firma değil. Bu yüzden motorlarda büyük yenilik şimdilik görünmüyor. Yine 7 koltuklu olarak gelecek olan 2019 Santa Fe, tasarım olarak bu sefer daha minimal ama yine agresif hatlarıyla geleceğini tahmin ediyorum. Şimdilik Yeni Kasa Hyundai Santa Fe hakkında aktaracaklarım bu kadar. Yeni bilgiler oldukça paylaşmaya devam edeceğim. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git