2019 Yeni Kasa Audi A3 (MK4) Çok İddialı Gelecek

jantilmen

Kompakt premium hatchback sınıfın en iddialı otomobilleri arasında olan Audi A3, bu yıl yenilendi ama gözler 4. jenerasyon A3‘e çevrildi. Durum böyle olunca araç hakkındaki beklentilerde düşmeye başladı. İşte detaylar…


2019 Yeni Kasa Audi A3 (MK4)

Audi A3, ilk olarak 1996 yılında karşımıza çıktı. A1’den sonra markanın en küçük aracı olan bu otomobil, 4. nesil Golf ile ortak platformu paylaşıyordu. 7 yıl süren üretim 2003 yılında A3’ü pazarda daha iddialı hale getiren 8P kodlu ikinci jenerasyon ile devam etti. RS3 efsanesi de bu kasayla başladı. Hani şu iki buçuk litrelik 335 beygirlik makina! Neyse efendim, 2013 yılında Audi markası 8V kodlu MK3 A3’ü üretti. Gelmiş geçmiş en şık A3 karşımızdaydı. Bu iddiayı Sedan kasayla da taçlandırdı. Çokta şık araç oldu. Hala üretimi devan eden otomobil bu yıl makyajlanınca MK4 Audi A3 konuşulmaya başlandı. Tabi iş konuşmada kalmadı ve illüstrasyon çalışmaları da ortaya çıkmaya başladı. Yazıdaki fotoğraf resmi görsel değildir. Bunu belirterek 2019 yeni kasa audi a3 hakkındaki beklentilere bakalım.

İlk olarak yeni jenerasyon a3’ün ne zaman geleceği üzerine konuşalım. Üretilen 3 kasanın geçmişine bakacak olursak MK4 için en erken 2020 gibi görünüyor. Fakat markalar artık bunu baz almadan daha hızlı kasa değiştiriyor. Sebebi ise teknolojinin baş döndürücü hızı oluyor. Şurada birkaç sene öncesine kadar çoğu B segmenti araçlarda bile ESP bile yokken şuan yeni nesil versiyonlarında F segmentini kıskandıracak kadar abartılı özellikler ekleniyor. Bunu C segmenti için düşünecek olursanız insan daha fazla şeyler bekliyor. Birde Premium sınıf söz konusu oldu mu işler iyice karışıyor. Yani 2020 yılını bulmadan yeni kasa a3‘e Merhaba diyebiliriz.

Gelelim beklentilere…
Aslında 2017 facelift audi a3 ile olması gereken detaylar yerine oturdu. Özellikle dijital gösterge olayının gelmesi güzel oldu. MK4 Audi A3 ile dokunmatik dijital gösterge paneline geçiş yapılması bekleniyor. Ayrıca yeni nesil Matrix led farlar da aracın pahasını artıracak. 1.5 litrelik yeni nesil TSi motorlar aynen kullanılmaya devam ederken ekonomik ve performans iyileştirmeler yapılması ön görülüyor. Büyük hacimli motorlarda daha kapsamlı revizyonların olacağını düşünüyorum. Özellikle Yeni RS3’ün bambaşka boyuta taşınabilir. Tabi bunlarla birlikte yaşam alanında da ciddi değişimler olabilir. Özellikle multimedya ekranının daha kaliteli duracak şekilde kokpitte konumlandırılmasını tarafımca bekliyorum. Kısaca son zamanlarda dikkat çeken segmentlerin sınırları zorlaması bu araçta da olacak. Tıpkı diğer alt segmentlerde olduğu gibi…

Şimdilik 2019 Audi A3 hakkında bunları söyleyebiliyorum. Diğer araçları olduğu gibi bu otomobili de takipteyim. Hakkındaki önemli her gelişmeyi paylaşmaya devam edeceğim. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git