Oto Kokpit

2019 Mercedes-Benz EQV Konsepti Tanıtıldı

Mercedes, elektrikli araç modellerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. 2019 Mercedes-Benz EQV konseptini tanıtan Alman firma, bu senenin üçüncü çeyreğinde seri üretim modelini önden temsil eden yüzünü bizlere gösterdi. Tamamen elektrikli lüks minibüs olarak tanımlayacağımız bu araç, standart V serisine çokça benziyor ama çalışma prensibi tamamen farklı dizayn edilmiş. İşte detaylar…


2019 Mercedes-Benz EQV Menzili

Mercedes-Benz EQV konsepti, 2019 Frankfurt otomobil fuarında tanıtılması beklenen seri üretim modelinin habercisi olarak karşımıza çıktı. Aracın genel hatları bildiğimiz Mercedes V serisi. Farlarda EQC’ye atıfta bulunulmuş. Fakat Mercedes tasarımcıları EQC’de başlatılan bu ön yapıyı bir an önce değiştirmeli. Zira tampon yapısıyla birlikte şekillenen farlar maalesef güzel durmuyor. Kısaca tasarım konusunda Mercedes-Benz EQV konseptinin ön kısmı umarım seri üretimde daha çekici hale getirilir. Şimdi birde teknik kısıma bakalım.

Mercedes-Benz EQV

Mercedes-Benz EQV VIP taşımacılıkta elektrikli araçlar kısmını temsil edecek. Bunu gerçekleştirmesi için Mercedes mühendisleri 150 kw güç üreten ve 100 kwh batarya‘ya sahip elektrikli sistem kullanmış. 400 kilometre menzilli Mercedes-Benz EQV çok üst hızlara ulaşamıyor. Yani son hızı 160 km/s.

2019 Mercedes-Benz EQV Kokpiti

Söz konusu araç elektrikli olunca şarj konusu da merak ediliyor. Konsept model olmasına karşın Mercedes-Benz EQV ile ilgili ilk bilgiler aktarıldı. Bu bilgiler arasında aracın hızlı şarj verisi de bulunuyor. Mercedes mühendisleri EQV’nin hizmet amacını ele alarak onun kısa süreli şarj ile verimli kullanım sağlamasına odaklanmışlar ve hızlı şarj istasyonundaki 15 dakikalık şarj süreci sonunda 100 kilometrelik menzil imkanı bu araca tanınmış. Tabi bunlar ilk bilgiler ve Mercedes-Benz EQV konseptinin seri üretimi tanıtıldığı zaman daha farklı değerlerle karşılaşabiliriz. Fakat Mercedes bu araçla elektrikli premium minibüs ile müşterisine maksimum faydayı sağlamayı hedeflediğini söyleyebilirim. Artık merakla 12 Eylül tarihinde kapılarını açacak olan 2019 Frankfurt Autoshow’da bu aracın seri üretimini bekleyeceğiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }