Oto Kokpit

2019 Hyundai Santa Fe’ye Parmak İzi Sensörü Geliyor

2019 Hyundai Santa Fe’ye Parmak İzi Sensörü Geliyor

Otomotiv teknolojisinde her geçen gün yepyeni özellikler getiriliyor. Bu sefer de akıllı telefonlardaki parmak izi sensörü arabalara adapte edildi. Güney Koreli üretici 2019 Hyundai Santa Fe modelinde bu özelliği kullanarak araçlarını daha kullanılabilir hale getirecek.


2019 Hyundai Santa Fe Parmak İzi Sensörü

Hyundai, araç kullanılabilirliğini artıracak ve sürücünün hayatını kolaylaştıracak bir özelliği daha kullanıma açıyor. İlk kez 2019 Hyundai Santa Fe modelinde kullanılacak olan parmak izi sensörü ile araca giriş, aracı çalıştırma ve sürücünün oturma pozisyonunu ayarlama gibi özellikler tek dokunuşla yapılıyor.

Tıpkı cep telefonlarında olduğu gibi araçlarda parmağınızı araca tanıtıp kullanabileceksiniz. Hyundai uzmanlarının açıklamasına göre 50.000’de 1 hata yapma payı ile çalışan ve bu özelliğiyle sıradan anahtarlara göre 5 kat daha güvenli olduğu vurgulanıyor.

Hyundai Parmak İzi Sensörü

İlerleyen yıllarda bu sistemin daha da geliştirilip klima kontrolü, direksiyon ayarı ve diğer sürücü tercihlerine göre de cevap verecek şekilde ayarlanması hedefleniyor. Sürücünün hayatını kolaylaştıracak olan parmak izi sensörü hakkında sizlerin görüşü nedir? Araçların akıllı telefonlara dönüşmesi sizce ne kadar doğru?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }