Oto Kokpit

2018 Yeni Volkswagen Polo, Arteon’dan Esinlenilse Nasıl Olurdu?

2018 Yeni Volkswagen Polo, Arteon’dan Esinlenilse Nasıl Olurdu?

Volkswagen ailesinin küçük modeli Polo, 6. jenerasyonu ile merakla bekleniyor. Yakın zamanda kendilerini görmüştük. Tabi o casus fotoğrafıydı. Haberini burada yapmıştım. Bu yüzüyle abisi Golf’e çok benziyor. Fakat yakın zamanda VW Arteon diye bir araç çıktı. Markanın coupe sedan modeli CC’yi tahtından etti ve yepyeni tasarım kimliğiyle otomobil dünyasına tanıtıldı. Çok ilgi gördü. Peki bu 6. nesil polo ailenin bu yeni üyesine benzese nasıl olurdu? Sizleri, yazının devamına alayım…

2018 Yeni Volkswagen Polo

Sorumuzun cevabını Kleber Silva adlı dijital tasarım uzmanı vermiş. Yeni Volkswagen Arteon’dan esinlenip, merakla beklenen 2018 Volkswagen Polo’yu kendi düşünce dünyasında yorumlamış. Bunun sonucunda karşımızda duran araç ortaya çıkmış. Ön kısım çok başarılı duruyor. Fakat arka alanda çift egzoz çıkış abartılı olmuş. Hani bu haliyle Polo R desen gidecek kadar iddialı duruyor. Araç üzerindeki krom hatlar, o büyük jantlar ile aklıma yeni ford fiesta vignale modelini getirdi. Hani şu tasarımı al, donanım olarak en üst seviyeye getirip yeni polo highline yaz, ön ızgaraya’da r line yazıp en üst seviye olarak satışa çıkar. O derece iddialı duruyor.

2018 Yeni Volkswagen Polo Arteon

Tabi bu fotoğraflar ve aktardığım kişisel düşüncelerin resmi geçerliliği bulunmamaktadır. Yazımın başında da anlattığım üzere bu görseller dijital ortamda Kleber Silva tarafından oluşturulmuş görsellerdir. Ama buradan şunu çıkarabiliriz. Ford’un kendi rakipleri arasında fiesta vignale ile b segmentinde öncü olduğu premium otomobil seçeneğinin, 6. nesil polo ile devam etme durumunu ortaya çıkarıyor. Evet Volkswagen, senden de premium donanımlı Polo bekliyoruz! Bu arada Volkswagen Polo‘nun yeni kasası, Eylül ayındaki Frankfurt otomobil fuarında tanıtılması bekleniyor. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takipte kalınız.

Kleber Silva: https://www.behance.net/gallery/49791065/New-Volkswagen-Polo-2018

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }