Sürücü Kursları Rehberi

2018 Yeni Kasa Audi A7 Sportback (MK2) Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı

Audi’nin 4 kapılı premium coupe modeli Audi A7 Sportback yenilendi. İkinci jenerasyonla çok daha keskin hatlara kavuşan yeni kasa audi a7, abisi A8’den de tasarım izleri taşıyor. Fakat birçok ayrıntısında kendine has kesitleri var. Buyurun detaylara geçelim.

2018 Yeni Kasa Audi A7 Sportback

Audi A7 Sportback, ilk olarak 2010 yılında karşımıza çıktı. Volkswagen Grubun MLB platformuna yükselen bu araç, kısa sürede çok ilgi gördü ve markanın en gözde modelleri arasına girdi. F segmentinin yapısından sıkılan ve sportiflik arayan lüks araç tutkunları için geliştirilen A7, 2014 yılındaki makyajdan sonra daha ilgi çekici görünüme kavuştu ve merakla ikinci neslini bekletti. Bu hasret sona erdi ve yepyeni yüzüyle 2018 Yeni Kasa Audi A7 Sportback karşımıza çıktı. İlk olarak araçta nelerin değiştiğine bakalım.

2018 Yeni Kasa Audi A7 Sportback Donanımları

Neler Değişti?
Boyut olarak baktığımızda; 2926 mm aks mesafesine, 4969 mm uzunluğa, 1422 mm yüksekliğe ve 1908 mm ise genişliğe sahip olan yeni kasa audi a7 sportback, önceki jenerasyonuna göre aks aralığı 12 mm artmış ama uzunluk olarak 5 mm daha kısa üretilmiş. 2 mm yükselen araç, 3 mm daralmış. Bagaj alanı ise değişmemiş ve 535 litre olarak sabit kalmış. Tasarım konusunda ise artık daha cesur çizgiler kullanılmış. Teknolojinin gelişmesiyle öne çıkan led aydınlatmalar, bu lüks otomobilde fazla kendine yer etmiş. Yaşam alanında ise analog dünyanın geri plana atıldığını görüyoruz. Artık kontrollerin çoğusu ekranlar üzerinden yapılıyor. Diğer detaylara geçmeden bir noktada aracın olumsuz gördüğüm kısmını belirtmek istiyorum. Şu arka difüzör tasarımında sahte egzoz çıkışlarına takıntılı biriyim. Yeni A7’de tamamen kapatılıp alta atılmış. Performans modellerinde oraya güzelce yerleştirilecek ama neden bu araçta yapılmıyor anlam veremiyorum. Bu otomobil premium ve sportif bir araç. Şık bir şekilde egzoz çıkışlarını arka tamponda uyumlu şekilde görmek isterdim.

2018 Yeni Kasa Audi A7 Sportback İçi

Motor seçeneklerine de bakalım. Yeni Audi A7 modelinde sunulacak olan bütün motor seçenekleri daha fazla verim almak adına küçük hibrit sistemle geliyor. 48 voltluk elektrik sistemini kullanan MHEV adlı bu yapı, fren gücünü geri kazanım özelliğiyle aracı 55-160 km/s hızları arasında akaryakıtlı motoru pasifize edip elektrikli sistemde sürüş imkanı sunuyor. Bu da verimlilik açısından büyük fayda sağlaması anlamına geliyor. Peki hangi motor seçenekleri sunulacak? İlk etapta 3.0 litre V6 (55 TFSI) 340 ps 335 beygir 500 nm tork güç birimi satışa sunulacak. bu motor ile 2018 Audi A7 0-100 km/s hızlanmasını 5.3 saniyede tamamlarken 250 km/s son hıza ulaşacak ve ortalama da 6.8 litre yakıt tüketecek. Bu arada araçta 7 ileri s tronic şanzıman kullanılıyor ve quattro dört tekerden çekiş sistemi kaldığı yerden devam ediyor. Ayrıca 4 ve 6 silindirli benzinli ve dizel motorlarda önümüzdeki dönemde yerini alacak. RS versiyonu da büyük bir ihtimal 2019 yılına doğru netleşecek.

2018 Yeni Kasa Audi A7 Sportback Türkiye Fiyatı

Donanımsal olarak yeni kasa audi a7 hakkında pek bilgi aktarılmadı. Öne çıkan noktaları yine de paylaşayım. Araçta 39 farklı sürüş destek sistemi, 400’e kadar özelleştirilebilen fonksiyonlar sunuluyor. Tabi bunlar aracın her bir tarafında yer alan kameralar, radarlar ve geliştirilmiş lazer tarayıcılarla gerçekleştiriliyor. 21 inçlik jantlar, 10.1 inçlik multimedya ekranı, klima kontrolleri için 8.6 inçlik ve 12.3 inçlik dijital gösterge paneli (Audi virtual cockpit) de diğer öne çıkan özellikler arasında yer alıyor.

2018 Yeni Kasa Audi A7 Sportback Teknik Özellikleri

Son olarak aracın fiyatına ve ne zaman çıkacağına değinelim. Bu tür araçlarda genellikle Almanya çıkış bilgileri veriliyor. Yeni a7 sportback modelinin Almanya çıkış tarihi için Şubat 2018 belirlendi. Fiyat olarak ise az önce bilgilerini aktardığım 55 TFSI quattro S tronic versiyonu ile Almanya başlangıç fiyatı 67.800 euro olacak. Türkiye fiyatı ise açıklandığı zaman yazıyı tekrardan güncelleyeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git