Oto Kokpit

2018 Yeni Hyundai Kona Electric Özellikleri Açıklandı

Yakın zamanda sizlerle Hyundai Kona‘nın bilgisini paylaşmıştım. SUV sınıfına yepyeni soluk katacak bu aracın şimdi de elektrikli versiyonu tanıtıldı. Yeni Hyundai Kona Electric, standart Kona’ya göre boyut olarak biraz daha irice olmakla birlikte standart donanım olarak daha öne çıkıyor. İşte detaylar…

2018 Yeni Hyundai Kona Electric Özellikleri

Otomobil dünyası artık elektrikli otomobillere daha fazla ağırlık vermeye başladı. Güney Kore’nin parlayan yıldızı Hyundai ise bu gelecek ışığını iyi görüp değerlendirmelerini ona göre yapmaya devam ediyor. 2018 yeni Hyundai Kona Electric modeli bunun en güzel örneği. Çevreci dünya için yepyeni bir ürün olan bu aracı ilk olarak boyutları ile tanımaya başlayalım.
Hyundai Kona Electric modeline baktığımızda, 4180 mm uzunluğa (standart Kona’dan 15 mm daha uzun), 1800 mm genişliğe, 1570 mm yüksekliğe (Kona’ya göre 20 mm daha yüksek) ve 2600 mm aks aralığına sahip. Bagaj alanı ise 332 litre hacme sahip.

2018 Yeni Hyundai Kona Electric Menzili

Gelelim en önemli kısıma. Kona Electric, kalbinde 64 kWh lityum iyon pili barındırıyor ve toplamda 204 ps 395 nm tork gibi oldukça kayda değer güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanmasını 7.6 saniye de gerçekleştiren araç, 167 km/s maksimum hıza ulaşıyor. Söz konusu elektrikli otomobil olunca şarj süresi de önem arz ediyor. Hyundai Kona Electric, hızlı şarj özelliği ile %80’lik dolumu sadece 54 dakika da gerçekleştiriyor. Tam dolumda ise 300 kilometre menzil sunuyor.

Peki Donanım?
Yeni Hyundai Kona Electric modelinde; 17 inç jantlar, ledli farlar, 8 yöne ayarlanabilir elektrikli ön koltuklar, 3 kademeli ısıtmalı ön koltuklar, cep telefonları için kablosuz şarj alanı, Krell premium ses sistemi gibi özelliklerin yanı sıra donanımda yaya algılama asistanı, şerit takip asistanı, ileri çarpışma önleme sistemi, kör nokta uyarı sistemi, hız uyarı asistanı, sürücü yorgunluk algılama asistanı gibi üstün donanımlarda sunuluyor.

2018 Yeni Hyundai Kona Electric Donanımları

Genel hatlarıyla yeni Hyundai Kona Electric hakkında aktaracaklarım bu kadar. Aracın ülkemize gelip gelmeyeceği konusunda henüz bilgi yoktur. Fakat ebat olarak Toyota CH-R modeline fazlasıyla benziyor. Tamamen elektrikli motorla sunulacak olması hem dünya hemde ülkemiz pazarında kendisine ciddi avantaj sağlayacağını düşünüyorum. Sırada fotoğraf galerisi var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }