Oto Kokpit

2018 Formula 1 Sezonu Şampiyonu Belli Oldu

2018 Formula 1 Sezonu Şampiyonu Belli Oldu

Formula 1’de 2018 yılının şampiyon pilotu belli oldu. Geçen hafta ki yarışta şampiyonluğu kaçıran İngiliz pilot Hamilton, Meksika Grand Prix’in affetmedi ve yarıştan puan kopararak şampiyonluğunu ilan etti.


2018 Formula 1 Sezonu Şampiyonu

Beşinci şampiyonluğunu ilan eden Lewis Hamilton, 2008, 2014, 2015 ve 2017 yıllarındaki şampiyonluklarına bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz hafta Amerika’daki yarışta istediği puanı alamayan İngiliz pilot, Vettel ile aralarındaki puan farkını son iki yarışa daha farklı şekilde taşımak için Meksika’da en kötü 7. olması gerekiyordu. Fakat dördüncü sırada yarışı tamamlayarak bunu fazlasıyla puan farkını açarak başarmış oldu. İngiliz pilot, Michael Schumacher’in 7 kez dünya şampiyonluğunu egale etmeye yavaş yavaş yaklaşıyor. Bakalım önümüzdeki sene neler olacak?

Bu arada önümüzde Brezilya Grand Prix var ve Takımlar da henüz şampiyon belli olmadı. Birinci sıradaki Mercedes ile Ferrari arasında 50 puan fark var. Eğer Mercedes ciddi puan kayıpları yaşamazsa takımlarda da şampiyon olacak. Öte yandan Ferrari de güncel sıralamayı korursa ikinci olarak Vette, üçüncü olarak ise Raikkönen bitirecek. Brezilya Grand Prix’i 11 Kasım’da saat 20.10’da başlayacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }