Oto Kokpit

2018 Formula 1 Güvenlik Aracını Yakından Tanıyalım

2018 Formula 1 sezonu, Mart ayındaki yarışla start aldı. Yarışla ilgili merak edilen birçok nokta var. Bunlardan birisi de yarış içinde sorun yaşandığı zaman reklam gibi araya giren Formula 1 Güvenlik Aracı oluyor. Bu sene ki araç Mercedes-Benz AMG GT R oldu. Nefes kesici güzelliğe sahip bu süper spor otomobil, F1’in güvenlik aracı olarak hizmet edecek. Standart AMG GT R modellerine göre eklentileri olan aracı daha yakından tanıyalım.


Formula 1 Güvenlik Aracı

Mercedes-Benz AMG GT-R F1 aracı, standart versiyonundan güç farkı yoktur. 4.0 litre V8 çift turbo benzinli motoru var ve 585 ps güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanmasını 3.8 saniyede tamamlayıp 318 km/s hıza ulaşan aracın buraya kadar olan verilerini zaten biliyorduk. Peki fark nerede?

Mercedes-Benz AMG GT R Formula 1 Güvenlik Aracı

F1 için farklı olarak hazırlanan Mercedes-Benz AMG GT-R dışında farklılık yok denecek kadar. Tabi stickerlar hariç. Fakat iç mekanda ciddi devasa telsiz sistemi var ve bagajın arkasında kurulan sistem üzerinden iletişim sağlanıyor. Ayrıca sürücü ve yolcu koltuğunda oturan görevliler için iki farklı tablet ekran yerleştirilmiş. Sonuçta söz konusu yarışı milyonlarca insan izliyor ve olası kaza sonrasında piste giren bu güvenlik aracı ile merkezin kuracağı iletişim sorunsuz olmalı. Bunu da yeni f1 aracı sorunsuz gerçekleştirmek için gerekli donanıma kavuşturulmuş. Evet, F1 güvenlik aracı Mercedes-Benz AMG GT-R hakkında aktaracaklarım. Son olarak aracın fotoğraflarına bakalım ve yarışlar için Motor Sporları kategorimizi takip etmeyi ihmal etmeyelim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }