Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

2017 Yeni Kasa Lincoln Continental Tanıtıldı

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

10. jenerasyon 2017 lincoln continental ilginç kapı kolu tasarımı ile Detroit otomobil fuarına damgasını vurdu. İşte detaylar…

Ülkemizde satışta olmayan otomobillere genellikle yer vermemeye çalışıyorum. Özellikle Amerikan araçları için daha fazla özen gösteriyorum. Çünkü o büyük motorları ile psikolojimizi bozuyor. Bugünlerde konuşulan yeni lincoln continental sadece güçlü motoruyla değil f segmentinde çok farklı tasarımıyla da öne çıkıyor. Aracın açıklanan detaylarını paylaşacağım. Öncesinde bu aracın tarihçesinden kısaca bahsedeyim. Sonrasında çok ilginç bilgiler aktaracağım.

2017-yeni-kasa-lincoln-continental-3
1940 yılında üretimine başlandı, o günden bu zamana kadar Amerikan efsanesi olarak otomobil tarihine adını altın harflerle yazdırdı. Tamı tamına 9 kasası üretildi. 1995 yılında dokuzuncu jenerasyonun üretimi 2002 yılında sonlandırıldı. Aradan 15 yıl geçti ve lincoln continental ruhu 10. kasayla yeniden ortaya çıkarıldı.

Son yıllarda üretilmiş en farklı tasarıma sahip olan F segmenti temsilcisi bu otomobil, özellikle kapı kollarının üst çıtalarla bir olması, ilk bakışta hepimizi şaşırtacak cinsten görünüme sahip. Aslında birçok otomobil otoritesi kapı kollarına takmış durumda fakat genel yapısıyla da son zamanlarda ortaya çıkan Avrupalı rakiplerine göre de özgün çizgilerinin olduğunu da konuşmak gerek. Evet kapı kolları oldukça ilginç gelebilir ama genel yapısı da oldukça farklı görünüyor. Gerçi arka tasarım da renault talisman rüzgarı hafiften esse de gözümüzü Avrupa’ya kapatıp kendi ülkesinde düşünelim ve birazda iç mekanından bahsedeyim.

2017 yeni lincoln continental bulunduğu segment itibariyle üst sınıf lüks otomobil olarak üretiliyor. Sonuçta yıllar yılı kendi ülkesinde birçok üst bürokrata makam araçlığı yapmış modelden bahsediyoruz. Durum böyle olunca “continental” serisinin bu yeni temsilcisi büyük boyutta farklar oluşturmalı. Görsellerden yola çıkarak iç mekandaki kışkırtıcı yaşam alanı size bu konuda birçok fikir verebilir. Teknoloji ile bütünleşmiş bu iç mekan, detaylarında oldukça ilginç özellikleri de barındırıyor. Açıklanan bilgiler de lincoln continental da 30 yöne ayarlanabilen koltuk pozisyonundan bahsediyor. Yanlış okumadınız, TAM 30 YÖN. Bunun yanı sıra 19 hoparlörlü Revel Ultima ses sistemi yer alıyor. Bu sistem Harman Kardon tarafından üretiliyor. Öyle bilinmedik markalardan değil. Bunun dışında aktarılan bilgi olmadığı için son olarak motordan bahsedeyim.

10. jenerasyon yeni lincoln continental bir önceki nesle kadar 4.6 litre motor kullanan bir otomobildi. Fakat gelişen motor teknolojisi ile Amerikalı firma bu araçta 3.0 litre çift turbo beslemeli V6 motor kullanmış ve 400 beygir gibi oldukça kayda değer güç almış. AWD yani akıllı dört çeker sistemle de bu aracı taçlandıran Lincoln, önümüzdeki günlerde bütün detayları açıklaması bekleniyor. Genel olarak paylaşacağım bilgiler bu kadar. Sırada görseller var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.