Sürücü Kursları Rehberi

2017 Yeni Ford Mondeo Kamuflajdan Sıyrıldı

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

Ülkemizde D segmentinde öne çıkan modellerden olan ford mondeo ile ilgili geçen ay güzel haberleri burada ki yazımda vermiştim. Araç 4. nesil ile ülkemizde yollarına alışma aşamasındayken makyajlı kasanın varlığını duyurmuştum. Amerika’da fusion olarak lanse edilen ve öncelikle orada satışa sunulan yeni ford mondeo, son zamanlarda konuşulan facelift haliyle de öncelikle Kuzey Amerika’da fusion adıyla yerini alacak.

2017-yeni-ford-mondeo-1
Yaklaşık 1 ay önce kamuflajlı fotoğrafları ile sizlere aktarmıştım. Tabi orada fazla bilgi edinecek detaylar saklanmıştı. Fakat bugünlerde internete düşen fotoğraflar 2017 yeni ford mondeo tasarım detaylarını tamamen ortaya koydu. Fakat fotoğraflar fusion modeline ait olduğunu şimdiden belirteyim. Aklınızda soru işareti oluşmasın. Çünkü iki model arasında tasarım olarak hiç bir fark yok. Sadece Amerika’ya 2.7 litrelik V6 EcoBoost 315 beygir güç üreten motorla gidiyor, o kadar!

Bu güncelleme ile 2017 ford mondeo ön far ve led gündüz farlarının değişen yapısı, arka tasarımda zirveye ulaşmış. Fakat arka tasarımda yapılan değişimle gelen krom nikelaj bana makyajlı ınsignia modelini çağrıştırdı. Belki de benim hüsnü kuruntumdur! Yeni mondeo yenilikleri arasında motor güncellemesinin olduğu bilgileri elime ulaştı. Buna göre 1.5 litre EcoBoost motorun gücü 180 ps’ye çıkarılacak. Donanım olarak güncellemeler de gelecek ama şuan var olan bilgiler arasında SYNC sisteminin 3. nesli ile araçlarda kullanılacağı bekleniyor. Fakat bu araçta beklediğim güncellemeler arasında dizel ünitenin biraz daha güçlendirmesi ve birkaç noktada can sıkan malzeme noktalarının düzeltilmesi yer alıyor. Şimdilik paylaşacağım bilgiler bunlarla kısıtlı kalıyor. Fakat daha dinamik görünüme sahip ford mondeo bizleri bekliyor. Bunun müjdesini şimdiden verelim. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

8 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 22.250 kez görüntülendi.

Etiketler:

2017 Yeni Ford Mondeo Kamuflajdan Sıyrıldı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Davut dedi ki:

    1.6 dizel powershift istiyoruuuum of passatı sevmiyorum ama adamlar Türkiye’ye en uygun motoru yapıp gönderiyorlar ve tabi satış rekorunu kırıyolar ford neyapmaya çalışıyor anlamıyorum

  2. Nurettin GÜN dedi ki:

    2017 ford mondeo nun kasası biraz daha yüksek olsun ve tavanı 10 santim daha düz gelmesi lazım arka camın çok yatık olmasını düzeltir daha güzel olur.

Sayfa başına git