Oto Kokpit

1155 PS’lik 2022 Aston Martin Valkyrie Spider Özellikleri ile Tanıtıldı

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Astın Martin, birbirinden alıcı modellerini tanıtmaya devam ediyor. Şimdi de 1155 PS gücündeki 2022 Aston Martin Valkyrie Spider süper spor sınıfın enfes üyelerinde birisi olarak yollara çıkmaya hazır ve sadece gün sayıyor. İşte detaylar…

2022 Aston Martin Valkyrie Spider Kaç Beygir?

2022 Aston Martin Valkyrie Spider tasarımlanırken F1’den ilham alınarak yapılandırılmış. Özellikle aerodinami anlamında mühendisler ciddi mesai harcamış. Performansın zirvede olduğu bu araçta yer alan çıkarılabilir tavan özelliği ile özgürlüğün kapıları gökyüzüne doğru aralanıyor. Böylece ekstrem hızlara çıkarken rüzgarı tepenizde en içten şekilde hissetmeniz mümkün olabiliyor.

Aston Martin Valkyrie Spider tam olarak teknik verileri açıklanmasa da aracın neler yapabileceğine dair bilgiler elimizde bulunuyor. 6.5 litre V12 içten yanmalı motoruna destek veren elektrikli ünite ile bu araç 1155 PS 1140 beygir güç üretiyor. Kendisi hibrit bir araç olmasına aldanmayın. Karşımızda 11.000 rpm devir çeviren bir canavar bulunuyor ve 350 km/s hız üstüne rahatlıkla çıkabiliyor.

2022 Aston Martin Valkyrie Spider

Yarış otomobil teknolojisinin en üst nimetlerinden faydalandırılan Aston Martin Valkyrie Spider da öne çıkan özellikler arasında;
karbon fiber gövde,
6 noktalı emniyet kemeri,
Ön ve arka park sensörleri,
arka görüş kamerası sistemi gibi özellikler bulunuyor.

Sadece 85 adetlik sınırlı üretimle kullanıcıya sunulacak olan bu süper spor otomobilin teslimatları ise 2022 yılının ikinci çeyreğinden itibaren gerçekleştirilmeye başlanacak. Sırada aracın fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.