Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

100 Bin TL Altında Satılan SUV’lar (2021)

21.04.2021
15.382
100 Bin TL Altında Satılan SUV’lar (2021)
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Son yıllarda otomobil fiyatları aldı başını gitti. Artık araç alırken bakılan fiyat aralıkları da tamamen değişti. Bu kapsamda sizler için 100 Bin TL Altında Satılan SUV’ları listeledik. Fakat bunu yaparken 100 bin TL altındaki her SUV’u değil, mümkün olduğunca alınabilir modelleri ekledik. Haydi yazının devamına geçelim.

1- Chery Tiggo

Chery Tiggo
Çin menşeili Chery Tiggo, 1.6 litre ve 2.0 litre benzinli motoruyla ülkemize gelmişti. İkinci elde bu aracı 2011 modele kadar temizine sahip olabilirsiniz. Fakat 1.6 litrelik süper şarj beslemeli motoru ve genellikle LPG’li seçeneklerinin bolca olmasından dolayı temiz ve sorunsuz olanını bulmak lazım.

2- Chevrolet Captiva

Chevrolet Captiva
Captiva, iki litrelik turbo dizel motoru ve otomatik şanzımanıyla aslında bu paralara alınabilecek ve SUV kelimesinin karşılığını verecek bir araç. Fakat temiz bir Captiva’yı 100 bin TL altında bulmak biraz zor olabilir.

3- Dacia Duster

Dacia Duster
Vee tabi ki Duster. Eğer hem ekonomik hem de 4×4 istiyorsanız Duster’ı listenin üst sıralarına alabilirsiniz. Üstelik 2016 modele kadar da çıkmış olursunuz.

4- Daihatsu Terios

Daihatsu Terios
Aracım hem minimal olsun şehir içinde bineyim hem de yüksek ve 4×4 işlevli olsun diyorsanız Terios’u değerlendirebilirsiniz. 1.3 lt ve 1.5 lt benzinli motor seçenekleri değerlendirilebilir.

5- Honda HR-V ve CR-V Kardeşler

Honda HR-V ve CR-V Kardeşler
Honda’dan vazgeçemeyenler SUV modelleri HR-V ve CR-V kardeşlere yönelebilir. Fakat bunların temizini bulmak oldukça zor ve belirttiğimiz aralıkta en genci bile 15 yaşında!

6- Hyundai Tucson ve Santa Fe Kardeşler

Hyundai Tucson ve Santa Fe Kardeşler
Tucson, zamanında 2.0 lt dizel motoruyla satılmıştı. Mekanik olarak iyi bir Tucson işinizi görebilir. Santa Fe de aynı şekilde 2.0 litre dizel seçeneğinin temizi değerlendirilebilir. Hem gerçek 4×4’e binmiş olursunuz hem de konfor-donanım ikilisinden ödün vermezsiniz.

7- Kia Sorento ve Sportage Kardeşler

Kia Sorento ve Sportage Kardeşler
Hyundai için söylediklerimizin aynısı Sorento ve Sportage içinde geçerli. Fakat Sorento için parantez açarak şunu söylememiz lazım; bu araç zamanında yolda tutunmada ciddi sıkıntı yaşıyordu. Çok takla atanlar oldu. Aracın donanımlarına aldanmadan bu kısmı özellikle araştırmanızı öneririz.

8- Lada Niva

Lada Niva
Bütçe dostu, dağ keçisi, klasik bir SUV. Niva’yı başka şekilde tanımlayamazdık. Fazla beklenti olmadan gerçek 4×4 hissiyatını en uyguna yaşayabileceğiniz tek araç tabi ki Niva olacaktır. Fakat konfor, güvenlik, tasarım gibi ögeleri bir kenara bırakmak lazım.

9- Land Rover Freelander

Land Rover Freelander
Land Rover ailesinin belirttiğimiz fiyatta en alınabilecek aracı Freelander olacaktır. 2.0 TD4 versiyonunun temiz ve mekanik olarak sorunsuz olanı alınabilir.

10- Nissan Qashqai ve Juke Kardeşler

Nissan Qashqai ve Juke Kardeşler
Nissan ailesinin SUV modellerinin iki popüler aracı Qashqai ve Juke, 2013 modeline kadar bu değerlerde alınabilir duruyor.

11- Opel Frontera

Opel Frontera
Frontera bir döneme damgasını vurmuş efsane bir SUV’dur. Bir zamanlar yollarda çokça gördüğümüz bu aracın temizini bulmak oldukça zor. Eğer talepleriniz bu araca uygunsa neden olmasın?

12- SsangYong Kyron

SsangYong Kyron
SUV üreticisi olan SsangYong’un ülkemizde yüzü pek gülmemiş modeli Kyron, iki litrelik dizel motoru ve otomatik şanzımanıyla yakıt konusunda acımasız olsa da sunduklarıyla kullanıcısını memnun edebilecek bir araç.

13- Suzuki Grand Vitara

Suzuki Grand Vitara
Suzuki ailesinin 3 ve 5 kapılı seçenekleriyle satılan Grand Vitara, dört tekerden çekişli olarak 1.6 litre benzinli motoruyla alınabilecek SUV’lardan birisidir. Tabi farklı motor tipleri de var. 1.9 litrelik dizel motoru da belirttiğimiz fiyatın altında satılıyor.

14- Toyota RAV4

Toyota RAV4
Sorunsuzluğuyla nam salan Toyota cephesinde SUV’a yöneldiyseniz RAV4 bakabilirsiniz. 2.0 litre benzinli motoru ve 4 ileri otomatik şanzımanıyla 2006 modele kadar bulunabiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.