Oto Kokpit

Zırhlı 2020 BMW X5 Protection VR6 Tanıtıldı

Büyük ve güvenli araç sevenler, bu Bavyeralı ilginizi çekebilir. Zırhlı 2020 BMW X5 Protection VR6 en ihtişamlı haliyle gün yüzüne çıktı. Lüks SUV sınıfında büyük öneme sahip modellerden birisi olan BMW X5’in zırhlı versiyonu tanıtıldı. Resmi kaynaklarca güvenliği onaylanan bu aracı gelin yakından tanıyalım.


Zırhlı 2020 BMW X5 Protection VR6

Yazımıza geçmeden yeni nesil X5’in detaylarına daha önce bakmadıysanız buradan aracı inceleyebilirsiniz. Şimdi aracın detaylarına geçelim. 2020 BMW X5 Protection VR6, balistik silahlar ve güvenlik ekipmanlar konusunda Avrupa da yetkin olan VPAM tarafından testleri yapılmış ve kabul görmüş bir zırhlı SUV.

VR6 akılları karıştırıp Volkswagen ailesine götürmesin. Araç VR6 standartlarına sahip olduğu için isminin sonuna bu kısaltma eklenmiş. Peki “BMW X5 Protection VR6” standart halinden ne gibi farklara sahip, onlara sırasıyla bakalım.

– Bu X5, kurşuna ve patlayıcılara dayanıklı şekilde üretilmiş.

– Fotoğraflarda dikkatinizi çeken o kalın ön camlar tam 33 mm. Bu arada güvenlik nedeniyle ön camların açılma aralığı 10 cm ile sınırlandırılmış.

2020 BMW X5 Protection VR6 Camları

– Zırhlı BMW X5, AK-47 gibi 7.62’lik mermi atan silahlara karşı koruma sağlayan kaporta ve cam muhafazasına sahip.

BMW X5 Protection VR6‘nın tabanı DM 51 ve HG 85 tipi el bombalarına karşı koruma da sağlıyor. Öte yandan bu araç Drone ile gerçekleştirilebilecek 200 gram C4 ve DTG5 patlayıcılarına karşı da koruma sağlıyor.

– BMW X5 Protection VR6’nın ayrıca 4 metre mesafeden 15 kilogramlık TNT’nin patlamasına dahi dayanacak kadar sağlam olduğunu da özellikle vurgulamak lazım.

– Kalbinde 4.4 litre V8 çift turbo benzini motor bulunuyor ve 530 ps 750 nm tork güç üretiyor.

– Zırhın verdiği ekstra ağırlıktan dolayı 0-100 km/s hızlanması 5.9 saniye ve son hızı ise 210 km/s.

2020 BMW X5 Protection VR6 Fotoğrafları

– 20 inçlik jantlara sahip olan BMW X5 Protection VR6 da yüksek performans sunan frenler ve daha sağlam süspansiyonlar bulunuyor.

– Tüm bunların yanı sıra led farlar, dört bölgeli tam otomatik klima, hi-fi ses sistemi, 12.3 inçlik multimedya ekranı, iç ambiyans aydınlatması, arka koltuk eğlence ve konfor elemanları gibi donanımlarda bu araçta bulunuyor.

BMW X5 Protection VR6 hakkında aktaracaklarım bu kadar. Aracın fiyatına dair bilgi paylaşılmadı. Sırada foto galeri var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }