Oto Kokpit

Yoksa Yeni BMW X7 M60i Mi Geliyor?

Yoksa Yeni BMW X7 M60i Mi Geliyor?

SUV dünyasının en lüks modellerinden birisi olarak yollara çıkan BMW X7’nin birçok versiyonu bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde internete düşen fotoğraf ile yeni BMW X7 M60i konuşulmaya başlandı. BMW ailesinde bu kelimenin anlamı motor bakımından en yüksek hacmi temsil ediyor. Fakat fazla heyecanlanmamak lazım. Henüz bu konuda resmi açıklama yapılmadı. İşte detaylar…


Yeni BMW X7 M60i

Yeni X7, BMW’nin F segmentindeki 7 serisinin SUV versiyonu olarak üretildi. Yeni 7 serisinde Bavyeralı üretici M760Li versiyonunu üretmişti. Bu araç 592 beygir 800 nm tork güç sunan 6.0 litrelik V12 çift turbo beslemeli motor sunuyor. Bu aracı baz alarak BMW X7 M60i neden olmasın?

BMW X7 M60i konusunun ortaya atılması Bimmer Post’ta paylaşılan fotoğraf sonrası oldu. Fotoğrafta “X7 M60i” yazan dijital gösterge paneli görünüyor. Bu da yakın zamanda böyle bir versiyonun geleceğini akıllara getiriyor.

Olayın detayına inelim. Bimmer Post’un üyelerinden birisi X7’nin dijital yapısını kurcalıyor. Kodlama yapısına inince X7 M60 yazısını görüyor. Ardından konu buralara kadar geliyor.

Şimdilik yeni BMW X7 M60i hakkında fazla bilgi yoktur. Gelip gelmeyeceği de belirsiz. Olur da böyle bir araç üretilirse SUV sınıfı hem lüks hemde çok hızlı bir araç daha kazanmış olacak. Ayrıca 4 saniye altını zorlayacak SUV ile de karşılaşmamız kaçınılmaz. Ayrıca bu araç Alpina XB7 olarak da karşımıza çıkabilir. Araç hakkında aktaracaklarım şuan bunlarla sınırlı kalıyor. Gelişmeler oldukça paylaşacağım.

Etiketler:

Yorumlar
  1. mehmet dedi ki:

    gelirse çok iyi olur merakla bekliyorum

  2. Görkem Sünger dedi ki:

    Bilmem belki gelebilir 😀 diye tahmin ediyorum

] }