Oto Kokpit

Yerli Elektrikli Sedan Otomobilimiz TOGG, CES’te Tanıtıldı

Yerli otomobil markamız TOGG, Tüketici Elektroniği Fuarı’nda elektrikli sedan modelimizin konseptini tanıttı. “Transition Concept Smart Device” mottosuyla lanse edilen bu araç aslında “elektrikli fastback” tasarım yapısına sahip olup geleceğe dair bizleri heyecanlandıran dış ve iç tasarım ögeleri barındırıyor. İşte detaylar…


TOGG Elektrikli Sedan Ne Zaman?

Yerli elektrikli sedan otomobilimiz TOGG, elektrikli fastback yapısıyla konsept haliyle CES’te lanse edildi. Pininfarina tasarından tasarlanan bu şık otomobilin görünen hali seri üretim yüzü olmasa da genel hatlarından çok fazla uzaklaşmayacağını şimdiden tahmin edebiliyoruz. Araçta Rolls-Royce’a atıfta bulunan ters açılan kapıları dış tasarımdaki en çok dikkat çeken noktalardan birisi oluyor.

TOGG Elektrikli Sedan Fotoğrafları

Doğu-Batı sentezli logosuyla bu modeliyle de karşımıza çıkan TOGG’un bu kimliğini açıkça beğenmedik. Daha farklı logo tasarımı olabilirdi. Özellikle jantlara baktığımızda “Renault Talisman mı?” diyeceğimiz kadar benzerlik ortaya çıkıyor. Umarım seri üretimde bu kısma el atılır.

TOGG Elektrikli Sedan İçi

TOGG Sedan‘ın yaşam alanı çok iddialı duruyor. Konsept hali açık ve net şekilde büyük ve geniş dijital ekranların hakim olacağı minimalist ve şık kokpit kullanımına işaret ediyor. TOGG Sedan’a dair fazla bilgi yoktur. Fakat TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş’ın geleceğe dair birkaç açıklaması oldu.

TOGG’un ilk seri üretim aracı SUV olacak ve homologasyon testlerinden sonra tahminen 2023 yılı ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Fotoğraflardaki C segmentindeki fastback ve yine C segmentindeki hatchback model daha sonraki süreçte yollarla buluşacak. Daha sonraki yakın yıllarda ise B-SUV ve C-MPV de aileye katılacak. Toplamda ise 5 farklı model yerli otomobilimiz olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }