Oto Kokpit

Yerli C-SUV Togg Fiyatı Açıklandı

Yerli C-SUV Togg Fiyatı Açıklandı

Yerli C-SUV Togg aracımızın renk seçenekleri açıklandı. Türkiye ile bir mozaik oluşturan renk seçeneklerinin ismi “Anadolu”, “Gemlik”, “Oltu”, “Kula”, “Kapadokya” ve “Pamukkale” olarak belirlendi. 2023 yılının ilk çeyreğinde yollara çıkacak olan elektrikli Togg SUV için verilen isimlerin anlamlarını zaten Türkiye aşığı olanlar biliyor. Fakat hem renk seçeneklerinden hem de diğer yeni detaylardan bahsedelim.

Yerli C-SUV Togg Renk Seçenekleri

Togg Fiyat Listesi

V1 RWD Standart Menzil 953 bin TL
V2 RWD Standart Menzil 1 milyon 55 bin TL
V2 RWD Uzun Menzil 1 milyon 215 bin TL

Türkiye’nin elektrikli ilk akıllı cihazı olarak da lanse edilen ve elektrikli C-SUV sınıfında yollara çıkacak olan Togg’un dış renkleri özenle seçilmiş. Togg, kampüsünün de yer aldığı Gemlik’in zeytin ağaçlarının gölgesindeki mavi sularını, Anadolu topraklarındaki cana yakınlık ve tutkuyu yansıtan kırmızıyı, Oltu taşının göz alıcı siyahlığını, parlak dokusunu, sağlam yapısını, Kula’nın doğal yapısı, kayaçları ve vadileriyle yerkürenin milyonlarca yıllık geçmişini günümüze taşıyan gri ihtişamını, Kapadokya’nın olağanüstü güzellikteki doğa harikası peri bacalarının toprak ve kum bejini, Pamukkale travertenlerinin göz kamaştıran beyazlığını, C-SUV’un dış renklerinde buluşturdu.

“Ülkemizin sahip olduğu eşsiz güzelliklerden ilham alıyoruz”

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, global bir marka oluştururken doğum yerinin Türkiye olduğu bilinciyle hareket ettiklerini belirterek, şunları söyledi: “Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ait, küresel düzeyde rekabet edecek bir marka ortaya çıkarmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak hedefiyle çıktığımız bu yolda, ülkemizin sahip olduğu eşsiz zenginliklerden ilham alıyoruz. Logomuzda da vurguladığımız dualite temasında olduğu gibi ‘duygusal’ Doğu kültürü ve ‘rasyonel’ Batı kültürlerinin harmanlanmasını temsil eden bir markayız. İlk akıllı cihazımızın renklerini tasarlarken de Türkiye’mizden ilham aldık. ‘Anadolu’, ‘Gemlik’, ‘Oltu’, ‘Kula’, ‘Kapadokya’ ve ‘Pamukkale’ isimli renklerimizle ülkemizin sahip olduğu benzersiz güzellikleri Togg’un ilk akıllı cihazı C-SUV modeli ile kullanıcılarımızla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Yerli C-SUV Togg Renk Seçenekleri

Kula

Kapadokya

Pamukkale

Anadolu

Gemlik

Oltu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

S.S.S

TOGG dış renkleri şunlardır: “Anadolu”, “Gemlik”, “Oltu”, “Kula”, “Kapadokya” ve “Pamukkale”.

TOGG, 2023 yılının ilk çeyreğinde yollara çıkacak