Sürücü Kursları Rehberi

Yeni Yer Uçağı: Hennessey Venom F5

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

hennessey-venom-f5-1
Güç savaşları insanlık öncesi tarihe kadar dayanıyor. Biz, insanların geçmişinde de var olan ve asla bitmeyecek olan üstünlük savaşı, bindiğimiz otomobillerde de kendini gösteriyor. En az yakıt tüketen araçlar, en uygun fiyata sahip araçlar, en lüks araçlar ve en güçlü araçlar. Bunların sıralamasını artırabiliriz. Fakat bizim konumuz, son saydığım oaln en güçlü araçlar oluyor. Evet, modifiye söz konusu olduğunda bunu belirlemek zor oluyor. Fakat fabrika çıkışı olarak belli başlı araçlar var ve bunların listesi de sürekli güncelleniyor. Bu listeye şimdi de hennessey venom f5 eklendi.

Hennessey firmasını tanıyanlar ya venom gt ile ya da modifiye alanındaki etkinlikleri ile bilirler. Bu firma şimdilerde yepyeni modeli ile konuşuluyor. Hennessey venom f5 adlı yeni yer uçağını tanıtan amerikalı firma, avrupalı rakiplerine karşı büyük bir kozunu ileri sürüyor. Bu yol canavarının fazla detayını açıklamasa da merakımızı giderecek bilgiler açıklandı. Hennessey venom f5 teknik özelliklerine baktığımızda aracın kaputu altında 7.0 litrelik çift turbo beslemeli V8 motor yer alıyor. Bu büyük motor 1400 beygir güç üretiyor. Bu kadar büyük motora ve kasaya rağmen aracın boş ağırlığı 1300 kg olarak ayarlanmış. Tabi bunda hafifletilmiş şasi ve bolca kullanılan karbon fiber yer alıyor. Bu güç ağırlık üstünlüğü tabi ki hıza etki etmiş.

Hennessey venom f5, 0-300 km/s hızlanması 13.6 saniye, 0-320 km/s hızlanması 14.5 saniye ve maksimum hızı ise 466 km/s olarak ölçülmüş. Aracın amerika satış fiyatının ise 1.2 milyon dolar olacağı belirtiliyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git