Oto Kokpit

Yeni Skoda Karoq Long, Çin İçin Tanıtıldı

Skoda’nın crossover suv sınıfında satışa sunduğu modeli Karoq, şimdi de Asya pazarı için tanıtıldı. Bu araca Yeni Skoda Karoq Long diyoruz. Çünkü Avrupa pazarındaki modelinden daha uzun şasi ve gövde yapısına sahip olarak üretilmiş. Asya pazarındaki tüketici beklentilerine karşı daha iyi cevap vermesi için üretilen bu aracın bir takım teknik özellikleri de açıklandı. Onları da harmanlayarak aracı tanıttık. İşte detaylar…

Yeni Skoda Karoq Long

Yeni Skoda Karoq Long, tasarımı ve sahip olduğu özellikleriyle ülkemize gelecek olan modelden farksız değil. Yani donanım kısmında ledli farları, navigasyon alt yapısına sahip multimedya ekranı, çift bölgeli otomatik kliması, arka alanda çift usb çıkışı ve havalandırma peteği, panoramik sunroofu gibi birçok üstün özellikleri barınıyor. Aracı farklı kılan tek noktası boyutu oluyor.

Uzun Skoda Karoq, 4432 mm uzunluğa, 1841 mm genişliğe ve 1614 mm yüksekliğe sahip. Mevcut modelle kıyaslayacak olursak 50 mm daha uzun ve 9 mm daha yüksek yapıda olup 2688 mm aks aralığıyla da 50 mm daha fazla dingil aralığı sunuyor.

Yeni Skoda Karoq Long Teknik Özellikleri

Peki artan boyut ne anlama geliyor?
Bir kere henüz açıklanmamış bagaj alanının değeri 521 litreden daha fazla yükleme imkanı sunacak. Çünkü Avrupa pazarındaki Yeni Skoda Karoq 521 litre yükleme alanı sunup, katlanabilir koltuklarla bunu 1630 litreye kadar çıkarabiliyor. Diğer avantajı ise diz mesafesinde olacak. Özellikle arka diz mesafesi fark edilecek seviyede artmış şekilde kullanıcıya yansıyacak. Çokta uzun millet olmamalarına karşın daha uzun Karoq modelinin gönderilmesi beni şaşırttı. Neyse bu kısıma fazla takılmayalım. Yeni Skoda Karoq Long modelinin motor seçeneklerine bakıp görsellere geçelim. Bu araç, Çin piyasasına 1.2 litre TSi 115 ps ve 1.4 TSi 150 ps motor seçenekleriyle sunulacak olup 7 ileri DSG şanzımanla alınacak. Aktaracaklarım bu kadar. Son olarak aracın medya içeriklerine bakalım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.