Oto Kokpit

Yeni Seat Leon FR (MK3) Modifiye Tavsiyeleri

Yeni Seat Leon FR (MK3) Modifiye Tavsiyeleri

Seat ailesinin hiç şüphesiz en şık aracı üçüncü nesil Seat Leon FR‘dır. Kalitesi Golf ile tartışılır ama sportiflik söz konusu ise bu araç açık ara daha iyi görünüyor ve kendisine modifiye çok yakışıyor. Bu araç sahipleri için birbirinden özel modifiye önerilerini bir araya topladım. Birazdan aktaracaklarım umarım uygulamalarınızda faydalı olur.

Yeni Seat Leon FR MK3 Modifiye

Body Kit
Seat Leon FR görünüşü ile çok can yakan bir araç ve onu daha etkileyici hale getirmek için birçok body kit seçeneği var. İşi hiç yokuşa sürmeden ön lip, yan etekler, arka difüzör satan herhangi tuning firmasında küçük değişimler yapabilirsiniz. Fakat işi kaliteli yapacaksanız güzel önerilerim var. Çok zora girmek istemiyorsanız Cupra body kiti ilk seçenek olur. Sıradan bulanlar için Je Design tarafından hazırlanan ve mk3 leon‘u için tepeden tırnağa değiştiren ön tampon, yan etekler, arka difüzör, bagaj üstü spoyler, egzoz çıkışlarını kapsayan çok güzel wide body kit seçenekleri var. Diğer Leonlar karşısında direkt fark edilir. Abartıya kaçmak istemezsiniz Alman tuner’ın daha hafif kitleri de var. Bu firmanın haricinde birde Lenz Design adlı firma var. İsrail merkezli çalışan bu işletmenin üçüncü nesil Seat Leon için başarılı body kiti var. Aklınızda olsun.

Seat Leon FR MK3 Lenz Body Kit

Jant
Body kısmını hallettiysek gelelim en can alıcı kısıma. Jant seçimi zordur. Birçok markanın jantlarına bakabilirsiniz. Kaliteli bir şey almak istiyorsanız Volkswagen grubuna çok güzel ürünler çıkaran ABT Tuning‘in ürettiği 19 inçlik ABT-DR ya da ER-C kodlu jantlarına bakmanızı tavsiye ederim. 2600 euro Avrupa fiyat etiketi var. Pahalı geldiyse JE Design imdadınıza yetişti. 18, 19 ve 20 inçlik çok güzel jantları var. Üstelik set fiyatı 850 euro civarından başlıyor.

Seat Leon FR Modifiye

Süspansiyon
Yay ya da süspansiyon konusunda akla ilk yine birçok firma geliyor. Fakat Seat leon mk3 için özel olarak üretilen Je Design yayları var. Ayrıca daha iyi yol tutuşu ve denge adına ABT anti-roll bar satılıyor. Buna ek olarak kw üretimi coilover da düşünebilirsiniz. Daha iyi yol tutuşu için süspansiyon kısmı önemli ve asla kalitesiz işçiliklerin yapıldığı merdiven altı uygulamalar yapmayın.

Yaşam Alanı
Leon sahipleri yaşam alanındaki kalitesizlikten şikayetçi olur. Haklısınız. İç mekan için yapılacak birçok uygulama var. Sert bir araç üzerinde çalışıyorsanız koltukları leon cupra mk3 koltukları ile güncelleyerek devrim yapabilirsiniz. Çok iyi işçilikler çıkaran iç dizayn firmalarından birinde koltuklar, kapı iç döşemeleri ve aklınıza gelecek birçok alanı deri döşeme ve alcantara uygulaması yaptırabilirsiniz. Mesela ART Car bu konuda iyidir.

Seat Leon FR MK3 Body Kit

Motor Güçlendirmesi
Motor kısmı her arabada olduğu gibi önü çok açık kısımdır. Güncel Seat Leon FR ile en kıymetli motoru 1.4 TSi, 150 ps 250 nm torkluk stock gücüyle tatmin etmediği taktirde yazılım, filtre ve egzoz ile 200 beygir gücü rahatlıkla alabiliyorsunuz. Ötesi için zaten sınır yok. Fakat çıtırdan da olsa hızlanmak istiyorsanız ABT Tuning tarafından 2 yıl ya da 100 bin kilometre garantili yazılım imkanı sunuluyor. 1640 euro fiyatı var. Oldukça yüksek meblağ ama aşırıya kaçmadan sorunsuz güç artışı istiyorsanız ABT firması 180 ps 290 nm tork güç sunuyor. Uygulama sonrası 0-100 km/s hızlanması 0.2 saniye düşerek 7.8 saniye oluyor ve son hız ise +5 artarak 220 km/s oluyor.

Seat Leon FR MK3 Yan Etekler

Yeni Seat Leon FR için modifiye tavsiyeleri hakkında aktaracaklarım bu kadar. Zaten araç geliştirme konusu tamamen sizin zevkinize kalmış durumda. Önerilerle az da olsa yol göstermeye çalıştım.

Seat Leon FR MK3 Yazılım

Yorumlar
  1. Özkan dedi ki:

    Bulamadım hala

  2. Özkan dedi ki:

    Lenz design güzelde onu Türkiye’de nasıl temin edebiliriz ben bulamadım

] }