Oto Kokpit

Yeni Range Rover Sport Lansmanına Az Kaldı

Yeni Range Rover Sport Lansmanına Az Kaldı

Üçüncü nesil Range Rover Sport için geri sayım başladı. Yeniden tasarlanan ve büyük değişimler geçiren RR Sport, yepyeni bir kimlikle kullanıcısına sunulacak. Abisi Range Rover’dan tasarımsal ve donanımsal olarak birçok özellik alması beklenen bu aracın lansmanı 10 Mayıs’ta yapılacak.


Yeni Range Rover Sport

Range Rover Sport, L320 kasa koduyla 2004 yılında lüks SUV sınıfının sportif yüzü olarak tanıtılmıştı. Markanın imajına pozitif etki eden bu araç 2013 yılında ciddi değişim yaşayarak L494 kasasıyla ikinci nesil olarak yollara çıkmıştı. Tabi bu model daha sükse yaptı. Ciddi geliştirmelerin olduğu MK2 RR Sport sınıfında çok başarılı noktalara ulaştı. Şimdi de aracın 3. jenerasyonu kullanıcıyla buluşacak.

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği Land Rover firmasının premium yüzü olan Range Rover ailesinin Sport modeli modern tasarım anlayışı, sınırların ötesine geçmekteki kararlılığı ile her neslinde sportiflik ve lüksü birleştirmeyi başardı.

Yeni Range Rover Sport Ne Zaman Çıkacak?

Bir kez daha Range Rover Sport, bu defa tamamen yenilenen modern tasarımı, yalın çizgileri ve performanstan ödün vermeyen gücü ile eşsiz bir birleşim sunuyor.

Pikes Peak’te rekor kıran dağ tırmanışı, Rubülhali Çölü (Empty Quarter) geçişi ve 999 basamaklı Heaven’s Gate merdiven tırmanışı ile akıllarda yer eden yeni kasa Range Rover Sport, 10 Mayıs Salı günü Türkiye saatiyle 21:00’da Land Rover Türkiye web sitesinde tanıtılacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.