Oto Kokpit

Yeni Nesil Golf GTI İçin Hibrit Ünite Düşünülüyor

Yeni Nesil Golf GTI İçin Hibrit Ünite Düşünülüyor

Hot hatch sınıfının en korkusuz modellerinden birisi olan Volkswagen Golf GTI, 2020 yılından itibaren hibrit takviyesi ile yürüyecek. Gelişen otomotiv teknolojisinden etkin şekilde yararlanmasını bilen Volkswagen, ekonomik değerleri ile göz dolduran hibrit sistemleri birçok modelinde etkin şekilde kullanıyordu. Şimdi de hızlı modellerine entegre etmeye başlayacak. Bunun ciddi avantajlarını yaşayacak. İşte detaylar…

Volkswagen Golf GTI Hibrit

Volkswagen Golf GTi şuan iki litrelik turbo beslemeli motoru ile önden çekişli araçlar arasında gayet hızlı olduğunu ispat etti. Fakat MK8 ile işi nerelere götüreceği çok merak ediliyordu. Autocar’ın açıklamalarına göre yeni nesil golf gti, hibrit ünite desteği ile gelecek. 48 Voltluk elektrik destek sistemi marş motoruna entegre edilecek. Bu sistem şuan ki turbo motor sistemini de değiştirecek. Mevcut modelde yer alan turbo sistemi egzozdan besleniyordu ve turbo gecikmeleri sorunları yaşanıyordu. Fakat hibrit sisteme geçişle turbo gecikmesi ortadan kalkacak. Ayrıca daha etkili çekiş gücü sunarak torku daha üst seviyeye taşıyacak. Bu da doğal olarak performansa ciddi katkı sağlayacak. Tabi burada akla çok önemli bir soru gelecek. Acaba bu sistemin pili ya da pillerinin oluşturacağı ağırlık nasıl aşılacak? Onu da bekleyip göreceğiz.

Hibrit motorlu Yeni Golf GTI modelinin Avrupa satışları için 2020 gösteriliyor. Şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.