Oto Kokpit

Yeni Nesil Ford Tourneo Connect, Hibrit Modeliyle Geliyor

Yeni Nesil Ford Tourneo Connect, Hibrit Modeliyle Geliyor

Ford ailesinin hafif ticari sınıftaki temsilcisi Connect, yakın zaman öncesinde üçüncü nesliyle yollara çıkmıştı. Dördüncü nesil Volkswagen Caddy ile aynı platformu hatta aynı kasayı paylaşan bu araç şimdi de hibrit motor seçeneğine kavuşacak. İşte detaylar…

Ford Tourneo Connect Hibrit

Ford markasının binek ticari ya da MPV olarak da kullanılan modeli Tourneo Connect, son neslini Caddy ile paylaşarak kullanıcısına sundu. Caddy ile ortak tasarım yapısından dolayı eleştirilen bu araç için elektrik destekli benzinli motor sunulacak.

Testlerde görüntülenen yeni Ford Tourneo Connect Hibrit için herhangi kamuflaj uygulanmamış. Hatta Caddy’nin ön kısmı değiştirilip direkt yola çıkarılmış.

Ford Tourneo Connect Hibrit Ne Zaman Çıkacak?

Yeni Ford Tourneo Connect Hibrit için kullanılması beklenen motor seçeneği henüz netleşmedi. Fata VW ortaklığının ürünü olması büyük beklentiler arasında yer alıyor. Öyle ki Volkswagen T7 Multivan da kullanılan eHibrit sistemin Ford cephesinde de kullanılması olası duruyor. Bu ünite 1.4 litrelik dört silindirli turbo benzinli motorda 215 beygir 350 nm tork güç üretiyor. Tourneo Connect Hibrit’te bu motorun biraz daha düşük güçte olanını kullanabilir.

Ford Tourneo Connect Hibrit Ne Zaman?

Şimdilik bu araca dair aktaracaklarımız sonlandı. Bu yılın sonuna doğru yollara çıkması beklenen Connect Hibrit’in hakkındaki gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.