Oto Kokpit

Yeni Kasa VW Amarok (MK2) Hakkında İlk Bilgiler Paylaşıldı

Yeni Kasa VW Amarok (MK2) Hakkında İlk Bilgiler Paylaşıldı

Volkswagen ailesinin pikap modeli Amarok, ikinci nesli için hazırlıklarını sürdürüyor. Yeni kasa Volkswagen Amarok önceki nesline göre daha büyük ve premium kimliği artırılmış halde gelecek. İşte detaylar…


Yeni Kasa VW Amarok

Amarok ile 2010 yılında tanışmıştık. 4×4 SUV’ların tahtını sallamaya başladığı dönemde ciddi çıkış yapan Amarok, 10 yılı aşkın sürede sınıfındaki rakiplerine göre güçlü motoru ve tatminkar donanımlarıyla kullanıcının kalbinde yer etti. Bu zamana kadar 815 binden fazla satış rakamına ulaşan Amarok şimdi ise daha iddialı yüzüyle yerini sağlamlaştırmaya geliyor.

Volkswagen Ticari ekibi tarafından paylaşılan bilgilere göre;

Yeni kasa Amarok, Volkswagen firmasının Avustralya ve Avrupa’daki ekipler tarafından geliştirildi. Üretimi ise Güney Afrika’nın Silverton kentinde gerçekleşecek.

Premium pikap kimliğini devam ettirecek modelinin kendinden emin tasarımı markanın ve aracın iddialı duruşunu sürdürecek.

Yeni nesil Amarok, önceki versiyonuna göre on santimetre daha uzun ve dört santimetreden daha geniş yapıda olacak.

Motor konusunda detaylı bilgi paylaşmayan Volkswagen, yeni Amarok için yüksek verimli V6 TDI dizel motorları kullanmaya devam edeceğini belirtti.

Premium pikap sınıfındaki iddiasını sürdürmeye yeni nesil Amarok ile devam edecek olan Alman firma, bu aracının lansmanını 2022 yılının ortasında gerçekleştirmeyi planlıyor. Satışına ise 2022 sonunda başlanacak. Gelişmeler için takipte kalınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }