Oto Kokpit

Yeni Kasa Nissan Qashqai Motor Seçenekleri Açıklandı

Yeni Kasa Nissan Qashqai Motor Seçenekleri Açıklandı

Yeni kasa Nissan Qashqai modelinde kullanılacak olan motor seçenekleri gün yüzüne çıktı. Şubat ayında tanıtılması beklenen yeni nesil Qashqai henüz kendini göstermeden teknik bilgileri yayınlandı. Nissan’ın yenilenecek olan C kompakt SUV modelinde 1.3 litre turbo benzinli ve 1.5 litre benzinli motorlara entegre edilmiş hibrit üniteler kullanılacak. 6 ileri manuel şanzıman ve yeni Xtronic CVT şanzımanla gelecek bu motor seçeneklerinin detaylarına bakalım.

Yeni Kasa Nissan Qashqai Motor Seçenekleri

Nissan, elektrikli mobilite hedefinin en önemli parçalarından birisi yeni kasa Qashqai olacak. 2024 yılına kadar Nissan’ın Avrupa pazarında % 50 elektrikli satışına ulaşma hedefi bulunuyor. Bu konuda hibrit Qashqai modeline büyük görev düşüyor.

2021 yeni kasa Nissan Qashqai 4425 mm uzunluğa sahip olacak. 1.3 litrelik motorda Micro hibrit ve 1.5 litrelik motorda ise hibrit ünite kullanılacak.

1.3 litre turbo benzinli motorda 12 voltluk mild hibrit sistem bulunuyor. Sırasıyla bu ünitenin temel değerlerine bakalım:

1.3 DiG-T 140 PS 138 beygir 240 nm tork 6 ileri manuel (önden çekişli),
1.3 DiG-T 160 PS 156 beygir 260 nm tork 6 ileri manuel (önden çekişli),
1.3 DiG-T 160 PS 156 beygir 270 nm tork CVT (önden çekişli veya dört çeker seçeneği).

Yeni Nissan Qashqai modelinde birde 1.5 litrelik motora entegre edilmiş hibrit sistem bulunuyor. E-POWER tagıyla gelecek olan bu ünite 190 ps 187 beygir 330 nm tork güç sunuyor. Önden çekişli bu motor da 157 pslik benzinli motor ve 140 kW gücünde elektrik ünite birlikte görev yapıyor.

E-POWER versiyonunda Standard, Sport ve Eco adlı üç farklı sürüş modu bulunuyor. Ayrıca E-POWER seçeneğinde tamamen elektrikli Nissan Leaf modelinde bulunan e-Pedal sistemi de yer alıyor. Bu özellik ile ayağınızı gaz pedalından çektikten sonra araç 0.2g oranında yavaşlama uyguluyor. Bu sayede tek pedalla hem sürüşe imkan tanınıyor hem de fren gücünü geri kazanım özelliğinden faydalanılıyor. e-POWER modelinin birçok verisini görüntülemek için 12 inçlik TFT bilgi ekranının yer alacağı da belirtildi. Son olarak E-POWER motorlu yeni Nissan Qashqai’nin satışına 2022 yılında başlanacak.

Yeni kasa Nissan Qashqai modeli tanıtıldığı zaman aracı yeniden ele alacağız. Artık gözler Şubat ayındaki tanıtımda…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }