Oto Kokpit

Yeni Kasa Mercedes-AMG CLA 45 Yeniden Görüntülendi

Yeni Kasa Mercedes-AMG CLA 45 Yeniden Görüntülendi

Mercedes, yepyeni AMG modellerini yollara çıkarmaya hazırlanıyor. Yeni A serisi ve CLA serisinin yollara çıkmasından sonra AMG A35 versiyonu tanıtılmıştı. Fakat CLA için 35 ve 45 AMG versiyonları henüz gün yüzüne çıkmadı. Mercedes cephesinde en çok merak edilen araçlardan birisi şuan yeni kasa Mercedes-AMG CLA 45 oluyor. Aracın kalbindeki motorun gücü ve sunacağı performans ile hızlı araçların canını fazla sıkacağa benziyor. İşte detaylar…


Yeni Kasa Mercedes-AMG CLA 45

Yeni Mercedes-AMG CLA 45 için Alman mühendisleri çalışmaya devam ediyor. Daha önce prototip yüzüyle casus kameralara yakalanan araç şimdi de karlar altında zorlu yol şartları için testlerde görüntülendi. Tasarımsal olarak yeni kasa CLA 45 için bir şeyler söylemek pek mümkün değil. Fakat arka alanda dört egzoz çıkışı direkt kendini belli ediyor. Önceki CLA 45’ten farklı olan bu yapı ile CLA 35’ten keskin ayrımın yapılacağını ön görüyorum.

Yeni Kasa Mercedes-AMG CLA 45 Ne Zaman Çıkacak?

Motor kısmına geldiğimizde ise uzun süredir yeni Mercedes-AMG CLA 45 ve A45 için beklenen 2.0 litrelik 400 PS üzerinde güç üretecek motorun büyük ihtimalle sunulacağı yine konuşuluyor. Geliştirilmiş süspansiyon sistemi, daha güçlü frenler ve iyileştirilmiş şanzıman geçişleriyle çok iddialı araç olarak gelmesi beklenen CLA 45 için şimdilik beklemeye devam edeceğiz. Gelişmeler oldukça paylaşacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.