Oto Kokpit

Yeni Kasa Lada Niva (MK2) Geliyor

40 yıldır tasarımsal kimliğini bozmadan varlığını sürdüren ülkemizde ise hala satışta olan Lada Niva yeni kasasına kavuşuyor. Fakat bu sefer tepeden tırnağa değişiyor. Modern hatlara sahip olan aracın tasarım konsepti ortaya çıktı ve Lada firması fotoğraflardaki aracın patentini de aldı. İşte detaylar…


Yeni Kasa Lada Niva (MK2)

Rusların değişime meydan okuyan modeli Niva artık değişiyor. Hala ülkemizde satışta olan 2019 Niva da yer alan atmosferik benzinli motoru, yuvarlak farlı bilinen yüzü ve fi tarihinden kalma kokpitini bir kenara bırakıp oldukça yeni tasarımıyla yollara çıkacak.

Yeni Kasa Lada Niva Ne Zaman Çıkacak?

AvtoVAZ’ın baş tasarımcısı Steve Mattin elinden çıkan Yeni Kasa Lada Niva tasarımı ezber bozacak. Lada 4×4 Vision konseptinin seri üretim versiyonu olacak bu aracın dışı gibi içi de kendinden söz ettirecek. Kavisli dijital gösterge paneli ve orta da yer alacak multimedya ekranı ile dijital kokpit deneyimi sunacak olan yeni Lada Niva da birçok eğlence sistemi de bulunacak. Ayrıca sürüş destek sistemlerinin de yer alacağı SUV’de güvenlik özellikleri de önceki versiyonu unutturacak kadar iyi olacak.

Yeni Kasa Lada Niva Özellikleri

Yeni Kasa Lada Niva motorunda ise Renault-Nissan ortaklığının ürünleri yer alacağı düşünülüyor. Açıkçası Lada Niva’nın Avrupa pazarında rekabetçi araç olması için yeni nesil motorlara sahip olması lazım. Bunu da farklı tedarikçilerden tamamlayacaktır. Şimdilik yeni nesil Niva hakkında aktaracaklarım bu kadar. Yeni Niva’nın takipçisiyim. Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğim.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.