Oto Kokpit

Yeni Kasa Hyundai İ20 Çizimleri Ortaya Çıktı

yeni-kasa-hyundai-i20-1
Hyundai i20, 2008 yılında bir fabrikası İzmit’te diğer fabrikası da Hindistan’da yer alan fabrika’da üretimine başlandı. Güney koreli firmanın b segmentinden hyundai getz’in yerini getirdiği bu modeliyle kısa sürede piyasada kendini sevdirdi. Tasarımı, piyasa şartlarına uygun özelliği ve yaygın servis ağı ile tutulan araç, 2012 yılında makyaj operasyonu yaşamıştı. Fakat bu değişim sadece facelift olarak gerçekleşmişti.

Makyajlı kasa için ikinci yılı da bırakmaya başlarken araç yenilenme sürecine girdi. Aslında daha öncede casus fotoğrafları yayınlanan yeni kasa hyundai i20 hakkında pek detay paylaşılmamıştı. Fakat geçenlerde aracın çizimleri yayınlandı ve yeni hyundai i20 için birkaç ip ucu niteliğindeki detaylar öne çıktı. Abisi i30’dan biraz daha fazlasını alacak olan yeni i20, ikinci nesil ile birlikte keskin ve agresif hatlara kavuşacağa benziyor. Bu da ona daha dinamik ve çekici görüntü katacak. Bu aracında genel alıcı kitlesinin gençler olduğunu düşünürsek doğru değişim yolunda gidildiğini söyleyebiliriz.
Yenilenen hyundai i20 de boyutlar konusunda da değişim yaşanması bekleniyor. Artması beklenen uzunlukla birlikte bagaj alanında da artışın yaşanılacağı düşünülüyor. Şimdilik aktaracaklarım bunlarla sınırlı kalıyor. Gözler 2014 paris otomobil fuarına çevrildi. Çünkü asıl detayları orada alacağız.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]