Oto Kokpit

Yeni Kasa BMW M3 (G80) Manuel Olarak Gelebilir

Yeni Kasa BMW M3 (G80) Manuel Olarak Gelebilir

Yeni kasa BMW 3 serisi ile geçen ay tanışmıştık. Sırada ise G80 kodlu BMW M3 var. Araç hakkında birçok dedikodu dolaşıyor. Bunlardan birisi de aracın manuel vitesle geleceği oluyor. Hatta arkadan itişli kimliğini de koruyacağı söyleniyor. İşte detaylar…


Yeni Kasa BMW M3 (G80) Manuel

Yeni kasa BMW 3 serisinin tanıtılmasının ardından gözler G80 kasa M3 modeline çevrildi. Casus kameralara kamuflajlı şekilde yakalandığı zaman iyice heyecan oluşturan araç için bazı net olmayan bilgiler de düşüyor. Yeni kasa bmw m3 için manuel şanzıman seçeneğinin de sunulacağı söyleniyor. Hatta arkadan itişli olarak gelme ihtimali de var. Fakat abisi F90 M5 dört tekerden çekişli olarak üretildi. Tabi modlar sayesinde çok güzel yanlıyor ama alt yapısı xDrive.

Söz konusu M3 olunca işler değişecek mi? Dört tekerden çekiş sistemiyle üretilip modlar sayesinde arkadan itişli imkanı mı sunacak? Bunu birde manuel şanzımanla taçlandıracak mı? Bu ve buna benzer sorular şimdilik yanıt bulmayı bekliyor.

Ayrıca yeni kasa bmw m3 g80 kaputu altındaki güç konusunda da net bilgiler yoktur. Fakat 3.0 litrelik motor hacminin korunması bekleniyor. Güç seviyesi ise 500 beygire çıkarılacağını ön görüyorum. Zaten en güncel M3 modeli şuan CS versiyonuyla 460 beygir güç üretiyor. Yeni Mercedes C63 S (510 ps) ile baş edecek bir makinenin en az bu seviyelerde olması beklenir. Bakalım yeni M3 nasıl bir teknik tablo ile karşımıza çıkacak? Beklemedeyiz. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }