Sürücü Kursları Rehberi

Yeni Ford Fiesta Tabanlı SUV Geliyor

Otomobil üreticilerinin son yıllardaki SUV üretimi gittikçe hız kazandı. Ford bu kapsamda birçok modeliyle tüketicinin karşısına çıktı. Şimdi de yeni Ford Fiesta alt yapısını kullanarak yepyeni SUV modelini hazırladı. Kamuflajlı şekilde testlerde görüntülenen bu aracın adı “Puma” olabilir. İşte detaylar…


Yeni Ford Fiesta Tabanlı SUV

Otomobil dünyasında hemen hemen birçok üretici SUV modellere yöneldi. Çünkü kullanıcı tercihleri bu yöne evrildi. Üreticilerde mevcut modellerini elden geçirip yeni seçenekleri SUV kimliğinde hazırlıyor. Ford cephesinde bu dönüşüm oldukça başarılı yaşandı. Ecosport, Kuga, Edge gibi modelleriyle SUV dünyasına hizmet eden Ford, şimdi de yepyeni bir modelle kullanıcısının karşısına çıkacak.

Yeni Ford Puma

Ford EcoSport’un yerini alması beklenen bu araç, güncel Ford Fiesta tabanlı olup 1997 – 2002 yılları arasında üretilen Puma adlı aracın ismini SUV olarak yaşatabilir. Açıkçası Ford, EcoSport modeliyle B sınıfı SUV sınıfında iddialı olamadı. Pek ilgi görmeyen bu aracın tasarımına da ısınamadık. Markanın bu durumu göz önünde de bulundurarak yeni bir model üretmesi doğru adım olmuş. Şuan testleri devam eden aracın Fiesta tabanlı olması ona büyük avantajlar sunacak. Bir defa tasarımsal olarak Fiesta’nın başarılı hatlarına ortak olması, onu daha çekici kılacaktır. Motor seçenekleri ve donanımları bakımından benzer olması da satışta tercih edilme durumunu öne çıkaracaktır. Özellikle 1.0 litre turbo benzinli ve 1.5 litre turbo dizel motor seçeneklerinin söz konusu araçta kullanılması rakipleri karşısında elini sağlamlaştıracaktır. Buna ek olarak yeni Focus modelinde kullanılan 8 ileri otomatik şanzıman seçeneği de sunulursa Ford’un B sınıfı SUV dünyasında eli çok sağlamlaşır. Bakalım karşımıza nasıl bir araç çıkacak? Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Ford Puma

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git