Sürücü Kursları Rehberi

Yeni Fiat Egea Teknik Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

yeni fiat agea
Fiat, istanbul autoshow öncesi yepyeni modelini duyuracağını söylemişti. Öyle ki bu aracın tasarımında TOFAŞ’ın da katkısının olduğu söylendi. Dolayısıyla benim bütün ilgim bu araca yönlendi. Sonuçta fiat’ın çıkardığı çoğu model, ülkemizde ciddi ilgi görüyor ve tanıtılacak araçta sedan sınıfında olacağı söylenince, bu markanın standından açıkçası tek ilgimi çeken araç fiat egea oldu. İsmi bir tatlı gelebilir. Fakat yazarken fiat firması aegea şeklinde belirttiği için ülkemizde buna direkt “ege” de denilebilir. Şaşırmamak lazım.

Söz konusu araç, fiat linea’nın yerini alacağı ve tasarımı konusunda iddialı ibarelerle lanse edildiği için özellikle dıştan bakında görünümüne özellikle odaklandım. Benim düşüncelerim fiat egea için olumlu yönde oldu. Bir kere linea’dan daha şık duruyor. Önde; far yapısı ve ızgara alanı ilk bakışta “ben buradayım diyor” ve arkada ise; keskin ledli stoplar genelin uyumunu çok güzel sağlıyor. Kısaca araç şık ve güzel olmuş.
Peki iç mekan?

Açıkçası basın tanıtımından sonra aracın içine giremedim. Sadece dıştan fotoğraflar aldığım için o konuda bir şey diyemem ama bu aracın linea modelini yerinden edip citroen c elysee ve peugeot 301 gibi modellerle yarışacağını düşünürsek çokta birşey beklemek doğru olmaz. Öte yandan aracın birkaç teknik özellikleri de ortaya çıktı. 4.5 metre uzunluğunda, 1.48 metre yüksekliğinde ve 1.78 metre genişliğindeki yeni fiat egea, şuan satışta linea’ya göre daha kısa, daha yere yakın ve daha geniş olacak. Ayrıca linea’ya göre +10 birimlik farkla 510 litre bagaj yükleme alanına da sahip olduğunu belirteyim. Bunların yanı sıra kaput altında 95 ve 120 beygirlik turbo dizel üniteler yer alması bekleniyor. Ayrıca iç mekanda 5 inçlik dokunmatik ekranda usb-aux girişi, geri görüş kamerası ve tomtom navigasyon sisteminin kontrol edileceği bilgisini de aktarmış olayım. Genel olarak yeni fiat egea hakkında aktaracaklarım bu kadar. Aracın ne zaman çıkacağı konusunda net bilgi yer almıyor. Fakat bu yaz yollarda göreceğimizi tahmin ediyorum. Yeni gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğim.

Güncelleme-26/05/2015
Yeni Fiat Egea Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek

Fiat Türkiye’den aldığım bilgiler doğrultusunda markanın yeni sedan modeli olan fiat egea 1.3 lt, 1.4 lt ve 1.6 lt motor seçenekleriyle ülkemizde Kasım 2015’ten itibaren satışa sunulmaya başlanacak. Fakat bunun dışında henüz fiyat veya teknik detay bilgisi yer almıyor. Daha fazla bilgi yaz sonuna doğru elime düşmeye başlayacaktır. Sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Fuarın diğer araçlarına bakmak için buraya tıklayınız.

Güncelleme:19/10/2015

Uzun süredir merakla beklenen ve Türk mühendislerinde imzasını taşıdığı yeni fiat agea, sonunda detaylanarak fiyatı ve teknik özellikleri açıklandı. İşte detaylar…

Yeni Fiat Egea Türkiye Fiyatı 

yeni-fiat-agea-turkiye-fiyati

Yeni Fiat Agea Teknik Özellikleri

yeni-fiat-agea-teknik-ozellikleri-1 yeni-fiat-agea-teknik-ozellikleri-2

22 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 35.280 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git